Dwa różne mecze KS-u Gwoździany. Bilans na remis 5:5

Z różnym skutkiem zespół KS Gwoździany kończył dwa ostatnie spotkania. Zwycięstwo 4:0 oraz porażka 1:5 z liderem tabeli lublinieckiej A-klasy. Relację z obu meczów przekazał tradycyjnie Krzysztof Bigas.

Niestety w meczu z liderem, wygrywającym wysoko wszystkie dotychczasowe mecze, trener Jacek Łuczyński miał do dyspozycji tylko 12 zawodników. Na początku meczu sytuacje miał min. Dominik Niemiec, ale tak jak to bywało w poprzednich meczach to Warta Kamieńskie Młyny wyszła na prowadzenie w 37’ i strzeliła drugą bramkę w 42’. Gospodarze w drugiej części gry dołożyli jeszcze 3 trafienia, a honorową bramkę (pierwszą straconą z gry przez zespół Warty) dla KS Gwoździany w 87’ po długim wykopie Pawła Mrugali strzelił Dominik Niemiec.

******

Przeciwko Pokojowi Sadów kadra meczowa liczyła osiemnastu w pełni gotowych do gry zawodników. Pierwsza połowa rozpoczęła się dość niemrawo, goście groźniej nie zagrażali bramce Grzegorza Knopika. KS Gwoździany również nie kreował wiele sytuacji, choć w słupki trafiali Martin Mrugala i Kamil Biernacki.

Zdecydowanie więcej emocji było po przerwie. W 51’ Szymon Kasprzak otworzył wynik spotkania, cztery minuty później swoją pierwszą bramkę w meczu strzelił Dominik Niemiec. W 62’ drugą żółtą kartkę w to niedzielne popołudnie otrzymał występujący na prawej obronie Adrian Tarara. Mimo grania w osłabieniu to gospodarze stwarzali więcej dogodnych sytuacji. W 72’ swoją debiutancką bramkę strzelił Martin Mrugala. W ostatnim kwadransie piłkarze z Sadowa mieli dwie groźne sytuacje, ale pewnie interweniował Knopik, który jako pierwszy bramkarz KS Gwoździany zachował czyste konto. Tak jak w 3 poprzednich meczach ostatnie słowo należało do Niemca, który w 89’ ustanowił wynik spotkania.

Niestety, mimo okazałego zwycięstwa problem dla naszego zespołu stanowią kontuzje, kolana Denisa Andraczka, który po raz pierwszy w tym sezonie zagrał tydzień wcześniej. Drugiego środkowego obrońcy Sebastiana Batora oraz Dominika Niemca, ci dwaj ostatni uskarżali się na ból obojczyków, ale dograli mecz do końca.

Po raz pierwszy po meczu przeprowadziliśmy głosowanie na zawodnika meczu, 49,7% głosów otrzymał Sebastian Bator, a 48,5 % Dominik Niemiec, trzecie miejsce w zestawieniu zdobył Daniel Ryznar.

Pozostałe mecze A klasy PPN Lubliniec w dwóch ostatnich tygodniach.