Zorza Wilkszyn dzieli się punktami

Do niedzielnego meczu obie drużyny przystępowały z zamiarem budowania serii spotkań bez porażki. W swoim ostatnim występie gospodarze wygrali z drużyną Augustyn Wrocław. Goście przed tygodniem pokonali Błękitnych Jerzmanowo – informuje Łukasz Dubiński z Zorzy Wilkszyn.

Niedzielne spotkanie rozgrywane w Pisarzowicach od samego początku było wyrównane. Na nieszczęście gospodarzy, to goście w 13 minucie wyszli na prowadzenie. Wydawać by się mogło, że stracona bramka podetnie skrzydła miejscowym, jednak ci ani myśleli, by składać broń. Na odpowiedz nie trzeba było długo czekać, ponieważ minutę później piłkarze Zorzy Wilkszyn doprowadzili do wyrównania i spotkanie rozpoczęło się na nowo. Zespół Zorzy postanowił pójść za ciosem i niespełna 15 minut później wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu. Gospodarzom nie było dane cieszyć się z tego prowadzenia zbyt długo, bo w 33 minucie goście doprowadzili do wyrównania i do szatni obie drużyny zeszły przy dwubramkowym remisie.

Pierwsza połowa mogła się podobać. Mecz był otwarty i tempo rozgrywania akcji stało na wysokim poziomie.

Druga połowa była już mniej efektownym widowiskiem i mecz rozgrywany był w wolniejszym tempie. Obie drużyny skoncentrowały się na szukaniu drogi do bramki przeciwnika. W drugiej połowie  jako pierwsza drogę do bramki gości znalazła drużyna z Lutyni, która w 75 minucie zmusiła bramkarza Zorzy Wilkszyn do wyjęcia piłki z siatki. Wydawało się, że po słabszej drugiej połowie spotkanie zakończy się wynikiem 2:3. Tymczasem końcówka tego starcia przyniosła ogromną dawkę emocji za sprawą wyrównującego gola gospodarzy w 82 minucie.

Wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły finalnie podzieliły się punktami

Zorza Wilkszyn – Piast Lutynia 3:3 ( 2:2 )

Bramki dla Zorzy: Maksym Samoilov 14’ ; Marcin Kamiński 28’ ; Patryk Kędziora 82’

Drużyna Zorzy Wilkszyn zajmuje aktualnie 5 miejsce w klasyfikacji ligowej z 10 punktami na koncie. W następnej kolejce Wilkszyńska Zorza zmierzy się na wyjeździe z drużyną Pagel Komorniki. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 4 października o godzinie 11:00 na boisku w Komornikach przy ul. Okrężnej.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zorzy Wilkszyn.