fbpx

Dyrektor sportowy Sokoła Ostróda: Piłkarze z rezerw Legii zakładają sobie jakieś karteczki na czoła, że cierpią za kadrę. Nie cierpią za kadrę!

Decyzją zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Sokół Ostróda uzyskał awans do II ligi. Pokrzywdzona wydaje się być Legia II Warszawa, która miała do rozegrania zaległy mecz z zespołem z Ostródy. 

Władze Legii Warszawa wystosowały protest, Zarząd Sokoła Ostróda wydał oświadczenie ( więcej info TUTAJ). Dochodzą też wiadomości z Aleksandrowa Łódzkiego, że drugi w tabeli pierwszej grupy III ligi miejscowy Sokół również zgłasza akces do 2. ligi.

W sobotnim programie „Stan Futbolu” gościem był dyrektor sportowy Sokoła Ostróda Jarosław Kotas.  Szkoleniowiec, znany ze swoich barwnych opowieści i ciętego języka, również teraz nie bawił się w Wersal. W ostrych słowach skomentował postawę warszawskiej Legii.

Legia, która jest chyba na trzecim miejscu, zaczyna zgłaszać pretensje „bo jak oni by zagrali”. Jej problemem nie jest Sokół Ostróda, jej problemem jest mecz w Piskiej, gdzie przegrała 0:5. Tego się powinni wstydzić. I „eLka”, którą noszą na klacie, to jest ”eLka” nauki jazdy. Prawdziwa „eLka” jest w pierwszym zespole, w ekstraklasie. Trzeba im wytłumaczyć: „Chłopcy, zawaliliście sobie w Piskiej, bo było dość spotkań, a macie takie warunki”. Piłkarze Legii II byli chyba niedawno na obozie w Hiszpanii. Mogli nazrywać parę mandarynek, cytrynek i jak najszybciej awansować do pierwszego zespołu. Legii życzę mistrzostwa Polski, grania z Liverpoolem, Ligi Mistrzów – stwierdził Jarosław Kotas.

Piłkarze z rezerw Legii zakładają sobie jakieś karteczki na czoła, że cierpią za kadrę. Nie cierpią za kadrę! Niech się przyznają i powiedzą wprost, kto im bronił przyjechać na mistrzowski mecz do Ostródy?! Przecież oni mają 40 zawodników. Jak jeden bramkarz czy zagraniczny piłkarz nie może zagrać, to wielkiej tragedii nie ma. Dziwię się, że zawodnik za 250 tysięcy euro czy więcej, gra w rezerwach. Legia II Warszawa powinna grać w piątej lidze i pokazać chłopakom kierunek – chcesz być piłkarzem, to graj w ekstraklasie – powiedział Kotas.

Ja bym nie poszedł do Legii II grać w piłkę. To byłby dla mnie obciach. Robiłbym wszystko, żeby grać w ekstraklasie, pierwszym zespole. Legia wypromowała fajnych zawodników z trzeciej ligi. Dzisiaj może zarobić duże pieniądze za Karbownika. Nikt o tym nie mówi, ale Legia nie tak dawno spadła z trzeciej ligi – to było dwa lata temu. Wygraliśmy z nimi rywalizację na boisku. Tabela pokazała, że mieliśmy wtedy punkt przewagi nad nimi. Legioniści spadli. A po miesiącu okazało się, że dostali awans – jak to ktoś dzisiaj krzyczy – przy zielonym stoliku. Legia awansowała kosztem zespołu, któremu zabrakło sto tysięcy złotych na dalszą egzystencję i o tym dziś zapomina – dodał.

To oni wymyślili sobie jakieś regulaminy, że mogą nie przyjeżdżać. Ktoś główkuje nad terminarzem. Też zobaczyliśmy kiedy będziemy grać, w lipcu było już wiadomo, że gramy z Legią. Nasz grający trener, Piotrek Kołc, mówił: „Kurde, mol. Akurat przywiozą nam ligowców, bo mają przerwę na kadrę”. Ja mówię: „Czym się przejmujesz, Piotr. Dla naszych kibiców będzie to jakaś atrakcja. Przyjedzie wielka Legia. Niech przywiozą wszystkich reprezentantów, grajmy. Bo piłka jest dla kibiców, dla piłkarzy”. Ale Legia zaczęła kombinować jak koń pod górę, a dzisiaj ma problemy – podkreślił Kotas.

– Chłopakom z Legii II życzę, żeby szli śladami Karbownika, Majeckiego i jak najszybciej grali w pierwszym zespole. Z III ligi wybił się też Niezgoda, dwa lata temu strzelił chyba trzy gole Sokołowi Ostróda. Naprawdę nie kombinujemy, nie oszukujemy, ale bezpieczeństwo i zalecenia, które każą nam przestrzegać Ministerstwo Zdrowia i rząd… My tego przestrzegamy. To nie jest takie: „Hop, siup. Idźcie sobie pograjcie”. Możemy grać, ale trzeba nas zbadać, jakaś kwarantanna. Nie jesteśmy idiotami. Oglądacie co dzieje się na świecie, jak Bayern Monachium jeździ na mecze dwoma autobusami, zakładają maseczki, jakie są obostrzenia. Możemy krytykować, słyszę, że jakaś patologia i tak dalej. Brzydkie słowa, na pewno niepasujące do polskiej piłki nożnej. Bądźmy dumni i szczęśliwi, że ekstraklasa ruszy. I oby po dwóch kolejkach nie była zamknięta – zanaczył dyrektor sportowy Sokoła Ostróda.

Źródło: Stan Futbolu

Fot: sokolostroda.com

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.