fbpx

Prezes Wielkopolskiego ZPN: Niepochlebne opinie o zakończeniu sezonu, wynikały z subiektywnych odczuć uwarunkowanych „interesami” krytyków

Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, w rozmowie z serwisem „Głos Wielkopolski” odniósł się m.in. do ogólnopolskiej dyskusji na temat decyzji o zakończeniu rozgrywek w Niższych Ligach.

Po ogólnopolskiej decyzji o zakończeniu niższych lig pojawiło się sporo krytycznych głosów, ale najczęściej wynikały one z subiektywnych odczuć uwarunkowanych „interesami” krytyków. W czasie konsultacji, które przeprowadzaliśmy, klubowi włodarze bardzo podkreślali, że istotniejsze jest dla nich jak szybko zapadną decyzje niż jakie w obecnej sytuacji one będą. Dzięki temu mogą zaplanować dalsze swoje działania, m.in. związane z modernizacjami obiektów i pielęgnacją muraw – powiedział Paweł Wojtala.

Kiedy doszliśmy do momentu, w którym dokończenie sezonu w pełnym, zaplanowanym kształcie, przestało być możliwe, zakończenie rozgrywek stało się najlepszym ruchem. Oczywiście, że mogliśmy jeszcze wstrzymać się dwa tygodnie, bo być może rząd złagodzi restrykcje i pozwoli na organizację współzawodnictwa na niższych szczeblach, ale wówczas problemy tylko by się nawarstwiły – dodał prezes WZPN.

– Nasza praca opiera się na dwóch filarach – organizacji współzawodnictwa i szkolenia. Gdy świat piłkarski stanął, zostaliśmy pozbawieni jakiejkolwiek możliwości działania. Straty, jakie Wielkopolski ZPN poniósł wskutek epidemii są kolosalne, a przecież też jesteśmy pracodawcą zatrudniającym na stałe sporą grupę osób. Oczywiście, pewnych strat i zwolnień nie udało się uniknąć, ale tylko dzięki rozsądnemu gospodarowaniu budżetem w poprzednich latach, mogliśmy przetrwać tę trudną wiosnę – podkreślił Paweł Wojtala.

Całość rozmowy TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.