Efektowne zwycięstwo Futsalu Kościań

W 3. kolejce rozgrywek wielkopolskiej 3 ligi futsalu Futsal Kościan podejmował we własnej hali zespół Perfecty Złotów.

Goście rozpoczęli sezon od wysokiej porażki 0:16 w Rawiczu, a na mecz w Tarnowie Podgórnym nie dojechali. W szeregach gospodarzy zabrakło chorych lub kontuzjowanych Tobiasza Białego, Łukasza Bartkowiaka i Lucjana Trefonia. Mimo tych braków kadrowych to i tak oni byli zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku.

Już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku sędziego zespół Futsalu objął prowadzenie po strzale Łukasza Białego. W 5. minucie na hali w Kościanie zapadła konsternacja, bo po błędzie w obronie, gospodarze niespodziewanie stracili bramkę. Jednak już chwilę później wkroczyli na właściwe tory. Najpierw bramkarza gości pokonał kapitan kościańskiej drużyny Dawid Śmiłowski, a później dwa razy do siatki trafił Marcin Napierała. Trzeba przyznać, że pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy była daleka od ideału. Do gry wkradło się zbyt dużo chaosu i nieskuteczności.

Skuteczności zabrakło także w pierwszych dziewięciu minutach drugiej odsłony. Strzały Łukasza Białego, Kacpra Mrozińskiego i Daniela Szklarskiego były minimalnie niecelne. Dopiero w 29. minucie worek z bramkami rozwiązał Bartosz Gierszal, który w tym meczu, podobnie jak Dawid Śmiłowski, ustrzelił hat-tricka. Jedną bramkę dołożył Jakub Biały i gospodarze wysoko wygrali to spotkanie 10:1. Wynik mógł być jeszcze okazalszy, gdyby w końcówce dwie sytuacje wykorzystał Tymoteusz Frąckowiak.

Za tydzień Futsal Kościan zagra także na własnej hali z Marbud Team Jutrosin. Dla kościaniaków będzie to okazja na rewanż za listopadową porażkę w ćwierćfinale Wielkopolskiego Pucharu Polski.