Efektowne zwycięstwo Polonii Yorkshire. „Oby ta passa trwała jak najdłużej”

Kolejne zwycięstwo odniosła pierwsza drużyna Polonii Yorkshire. Polonijny zespół z Wysp Brytyjskich pokonał 4:1 Durkar Devils.

Drugi mecz w sezonie Premier Division Wakefield & District FA League i drugie zwycięstwo Polonii Yorkshire. Podopieczni Kamila Bernaziuka po wygranej w pierwszej kolejce z Red Lion Alverthorpe FC 5:1, tym razem zdobyli komplet punktów pokonując Durkar Devils 4:1. Wynik sugeruje, że triumf przyszedł lekko, łatwo i przyjemnie, ale na boisko rywale mocno uprzykrzali życie zawodnikom Polonii.

Zacięte spotkanie Polonii. Trudna murawa i przygotowany przeciwnik, to jednak nie powstrzymało naszej drużyny od wygranej. Wracamy zwycięsko – czytamy na klubowym Facebooku.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty, ludzie stoją i trawa
Może być zdjęciem przedstawiającym uprawia sport, stoi, piłka i trawa
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, uprawia sport, stoi i trawa

Mecz nie zaczął się po myśli zespołu objętego patronatem medialnym przez Galaktyczny Futbol. Zimny prysznic na początku spotkania i szybko stracona bramka, to zapowiadało, że podopieczni Kamila Bernaziuka nie dostaną za darmo trzech „oczek”. Przeciwnik próbował kontrolować mecz, jednak na szczęście Polonia wyrównała jeszcze w pierwszej połowie. W przerwie spotkania trener podjął kilka kluczowych, dla późniejszego przebiegu gry, decyzji. W efekcie zawodnicy Polonii, w drugiej odsłonie meczu, trafili trzy razy do siatki rywali. Devils stworzyli kilka okazji do zdobycia bramki, ale na posterunku stał bardzo dobrze usposobiony tego dnia golkiper polonistów.

Może być zdjęciem przedstawiającym uprawia sport, piłka i na świeżym powietrzu

Po zakończeniu spotkania wypowiedzi udzielił jeden ze strzelców goli, Artur Ruszelak.

Na mecz wyszliśmy nieskoncentrowani, czego skutkiem było szybkie stracenie bramki. Przeciwnik grał dobrze, ale to my stwarzaliśmy sytuacje bramkowe. Po bramce na 1:1 przeciwnik starał się szybko strzelić następna bramkę, ale na drodze stali nasi obrońcy i bramkarz. Druga połowę zaczęliśmy od kilku zmian i z zaleceniami trenera graliśmy tak jak powinno to wyglądać od początku. Przeciwnik miał swoje sytuacje, lecz dobre zawody rozegrał nasz bramkarz, który dobrymi wyjściami i paradami utrzymywał ten wynik 4:1. Mecz ciężki i ostry, przeciwnik potrafił grać dobrze a, my walczyliśmy do końca czego efektem jest wygrana. Cieszy kolejna wygrana i kolejne punkty. Oby ta passa trwała jak najdłużej – powiedział zawodnik Polonii Yorkshire.

Durkar Devils – Polonia Yorkshire 1:4 (1:1)

Bramki dla Polonii: Adrian Kisiel, Artur Ruszelak, Karol Wierzchowski, Robert Wielogórski