Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok wspiera pogotowie ratunkowe

Jagiellonia Białystok angażuje się w walkę z koronawirusem. W poniedziałek, 23 marca, przedstawiciele klubu przekazali stacji pogotowia ratunkowego przy ulicy Poleskiej w Białymstoku produkty – rękawiczki jednorazowego użytku, płyny do dezynfekcji rąk, płyny do dezynfekcji powierzchni płaskich, chusteczki, ręczniki papierowe, a także ozonator – informuje biuro prasowe „Dumy Podlasia”.

Jagiellonia postanowiła wesprzeć stację pogotowia ratunkowego, a także ratowników medycznych, którzy w dobie epidemii koronawirusa stoją na pierwszej linii frontu z zagrożeniem. Reprezentujący białostocki klub rzecznik prasowy, Kamil Świrydowicz, przekazał na ręce Mirosława Rybałtowskiego, dyrektora pogotowia ratunkowego przy ulicy Poleskiej zakupione dary.

 

– Otrzymaliśmy ozonator oraz środki odkażające. Bardzo dziękujemy za pomoc Jagiellonii, piłkarzom, a także pozostałym, którzy przyczynili się do zakupu tych środków. Powoli kompletujemy niezbędny sprzęt , aby utrzymać nasze karetki w takim stanie, w jakim powinny jechać do pacjenta. To wsparcie płynie ze wszystkich stron i chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność. Czujemy to pozytywne wsparcie od wielu ludzie, co jest dla nas wyjątkowo potrzebne w obecnej sytuacji – powiedział dyrektor Rybałtowski.

– Zebraliśmy pieniądze, aby zakupić niezbędne produkty. W zbiórce uczestniczyli pracownicy oraz zawodnicy pierwszej drużyny. O ile zgromadzenie środków finansowych nie było większym problemem, tak już zorganizowanie produktów wymagało od nas pewnych starań. Na szczęście udało się nam nabyć zarówno ozonator, a także rzeczy niezbędne do dezynfekcji. Jednocześnie zachęcamy wszystkich białostoczan do wspierania stacji pogotowia ratunkowego, ponieważ potrzeby są bardzo duże –  zaznaczył Kamil Świrydowicz.

W akcję zaangażowali się również zawodnicy białostockiej Jagiellonii.

Źródło i foto: Biuro prasowe Jagiellonii

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.