fbpx

Ekstraklasa sprzedała prawa do pokazywania rozgrywek na terenie Rosji

Rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonach 2019/2020 i 2020/21 będą transmitowane także na terenie Rosji – informuje biuro prasowe ligi.

Prawa do pokazywania wszystkich meczów nabyła MATCH TV – największa bezpłatna telewizja wRosji. Transmisje rozpoczną się już od bieżącej kolejki. We wtorek zaprezentowane zostaną mecze Piast Gliwice – Górnik Zabrze oraz Lech Poznań – Pogoń Szczecin. W środę transmitowany będzie także mecz Wisły Płock ze Śląskiem Wrocław.

MATCH TV wygrała przetarg na pokazywanie Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Conference League w Rosji aż do 2023/24. Posiada też prawa do transmitowania rozgrywek ligi rosyjskiej, belgijskiej i portugalskiej oraz Euro 2020 oraz Olimpiady w Tokio.

– Dzięki szybkiemu wznowieniu rozgrywek po pandemii i doświadczeniu technologicznemu, z dużą sprawnością wykorzystaliśmy moment, by promować nasze rozgrywki za granicą i uruchomiony w zeszłym roku ligowy serwis OTT – Ekstraklasa.TV. Co więcej, część umów jak ta z Match TV, ale też na Portugalię czy Izrael, dotyczy nie tylko bieżącego, ale też kolejnego sezonu. W sumie jesteśmy w obecni aż w 18 krajach w ramach umów z nadawcami, w tym także w ramach podpisanych w maju umów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Szwecji, Danii i Norwegii, a także – na bazie wcześniejszych kontraktów przy poszerzonej współpracy do 40 meczów w tym sezonie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz w siedmiu krajach bałkańskich, gdzie zakupione zostały prawa do pokazywania wszystkich naszych meczów na ten i kolejny sezon. Nie zapominajmy też, że w serwisie i aplikacji mobilnej Ekstraklasa.TV dostępne są wszystkie nasze mecze live na całym świecie, poza Polską i Bałkanami – mówi Małgorzata Borkowska konsultant ds. praw mediowych Ekstraklasy S.A.

Źródło i fot. Biuro prasowe Ekstraklasa S.A.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.