Komunikat Unii Tarnów po decyzji MZPN. „Będziemy walczyć o przestrzeganie prawa w polskiej piłce, również z tymi, które to prawo ustanawiają”

Oświadczamy, iż będziemy walczyć o przestrzeganie prawa w polskiej piłce, również z tymi, które to prawo ustanawiają i na straży jego poszanowania powinni stać w pierwszej linii. Zasada równości i szacunku powinna dotyczyć wszystkich, niezależnie od tego czy klub dysponuje lożą VIP na stadionie, czy też nie. Złożymy stosowne odwołania i liczymy, że elementarne zasady Fair Play, oraz sprawiedliwość sportowa ostatecznie zatriumfuje nad zwykła nikczemnością i bezprawiemczytamy w komunikacie Unii Tarnów.

Dziś, o czym informowałem, Małopolski ZPN podjął decyzję odnośnie terminów meczów barażowych o awans do III ligi pomiędzy Unią Tarnów i rezerwami Cracovii. Mecze mają zostać rozegrane 8 i 12 lipca. Czy dojdą do skutku w terminach narzuconych przez władze MZPN, które od początku „sporu” ewidentnie opowiadały się po stronie „Pasów”? Mam co do tego wątpliwości po przeczytaniu komunikatu zamieszczonego na stronie Unii Tarnów.

Poniżej fragment oświadczenia Unii Tarnów.

Na spotkaniu z Prezydium MZPN bez ogródek zakomunikowano przedstawicielom Unii Tarnów, iż interes klubu ekstraklasowego jest ważniejszy niż interes klubu IV ligi .

W myśl punktu powyżej MZPN znalazł własną wesołą konstrukcją interpretacyjną, by przełożenie ustalonych wcześniej terminów meczów barażowych, uznać za regulaminowe.

Plan A czyli przeniesienia odpowiedzialności na rząd RP została zniweczony bezpośrednią interpretacją Ministerstwa Sportu odnoszącą się do możliwości rozegrania baraży na poziomie IV ligi na podstawie zapisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Plan B czyli myśl MZPN, iż na podstawie zapisów § 14 art. 2 zastrzega sobie prawo, że jest uprawniony do wyznaczenia terminów baraży z pominięciem wszelkich innych zapisów regulaminowych wg własnego punktu widzenia, wykraczających poza czerwiec 2020, został właśnie zrealizowany.

******

Klub w swoim oświadczeniu dokonał głębokiej analizy regulaminu i zapisów dotyczących zasad awansu do III ligi. Całość komunikatu TUTAJ. Zachęcam do zapoznania się z materiałem.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.