eWinner II liga. Wisła Puławy z kompletem punktów w meczu z KKS-em Kalisz

Po zwycięstwie z Motorem Lublin, zespół Wisły Puławy drugi raz z rzędu zdobył komplet punktów, wygrywając mecz u siebie z KKS Kalisz 3:1.

Goście ruszyli od pierwszej minuty do ataku, ale szybko na ziemię sprowadził ich duet Klichowicz – Paluchowski. Pierwszy z wymienionych podawał, a drugi dopełnił formalności otwierając wynik meczu. KKS odpowiedział osiem minut później. Rzut karny za zagranie ręką wykorzystał Piotr Giel. Kaliszanie utrzymywali się dłużej przy piłce i szukali swoich szans w ataku pozycyjnym. Groźnie z rzutu wolnego strzelał Łuszkiewicz, ale kapitalną paradą popisał się Posiadała. Wisła również miała szansę na zdobycie bramki, ale w dobrej sytuacji zablokowany został Krystian Puton, a strzał Banacha wylądował w rękawicach Krakowiaka.

Druga odsłona rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy. W 51. minucie arbiter podyktował jedenastkę dla Wisły za zagranie ręką jednego z kaliszan. Bramkarz wyczuł intencję Klichowicza, ale strzał był mocny i wylądował w siatce. W odpowiedzi w idealnej sytuacji znalazł się Koczy, ale uderzył głową nad poprzeczką. W 69. minucie Klichowicz dograł w pole karne do Paluchowskiego, a ten wyłożył piłkę Banachowi, który podwyższył na 3:1. Końcowe fragmenty to próby zdobycia bramki kontaktowej przez KKS, ale wiślacy dobrze się bronili, a przy okazji wyprowadzali groźne kontry. Wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w Puławach! Wisła co najmniej do niedzielnych spotkań zajmuje drugą pozycję w tabeli e Winner II ligi.

WISŁA PUŁAWY – KKS KALISZ 3:1 (1:1)