fbpx

Gangster ujawnił, że dostał zlecenie na dom Roberta Lewandowskiego od byłego piłkarza polskiego klubu

Gangster Grzegorz L. ps. „Młody” w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” opowiedział o propozycji napadu na dom Roberta Lewandowskiego, którą miał dostać od byłego piłkarza Górnika Zabrze. Mowa o aresztowanym Jacku W., który także miał brać udział we włamaniach i był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej.

Grzegorz L. jest znany śląskim gangster, który w przeszłości należał do kibolskiego gangu Wisły Kraków. Zajmował się w nim m.in. handlem narkotykami. Aktualnie bierze on udział w procesie dotyczącym napadu w Niemczech, w którym skradzione zostało ponad 2,5 mln euro. „Młody” ma w nim status małego świadka koronnego i współpracuje z prokuraturą.

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” gangster opowiedział o propozycji, którą miał otrzymać od byłego piłkarza Górnika Zabrze Jacka W. Miał on zlecić Grzegorzowi L. napad na dom Roberta Lewandowskiego, kiedy ten grał jeszcze w Bayernie Monachium.

„Przyszedł do mnie i zaproponował, żebyśmy napadli na rodzinę Roberta Lewandowskiego, który wtedy grał w Bayernie Monachium. Powiedział, że ma adres domu. Twierdził, że wystarczy tylko pojechać na miejsce, zrobić obserwację, a następnie wejść do środka »na policjanta«, skuć Lewandowskich i zmusić do wydania pieniędzy i kosztowności. Długo wiercił mi dziurę w brzuchu, żebyśmy to zrobili. Kazałem mu s********ć” – powiedział Grzegorz L. „Gazecie Wyborczej”.

„Oczywiście mogłem zrobić skok na Lewandowskich w Monachium, nie byłby to dla mnie żaden problem. Wiedziałem jednak, że kiedy napadnę na dom Roberta Lewandowskiego, prasa oszaleje, a »psy« z całej Europy staną na głowie, żeby dopaść sprawców. Po co mi to?” – dodał.

Grzegorz L. dodał, że były piłkarz Górnika Zabrze sam nie byłby w stanie dokonać takiego napadu.

„Był za cienki na taki numer. Teraz ma zarzuty udziału w mojej grupie przestępczej i kilku włamaniach. Opowiedziałem też prokuraturze o nakłanianiu mnie do skoku na Lewandowskich. Nie wiem, co śledczy z tym zrobią” – zakończył gangster.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.