fbpx

GKS Katowice – Ruch Chorzów. Jak za dawnych lat (WIDEO)

W 1993 r. GKS Katowice pokonał Ruch Chorzów i sięgnął po Puchar Polski. W 30-lecie tamtych wydarzeń przypomnimy bohaterów tego sukcesu. Wszystko przy okazji nadchodzących derbów pomiędzy GKS-em i Ruchem.

GieKSa trzykrotnie sięgała w swojej historii po Puchar Polski. Ostatni triumf miał miejsce 23 czerwca 1993 r. Na Stadionie Śląskim katowiczanie okazali się lepsi od Ruchu II Chorzów. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1 po trafieniach Mariusza Śrutwy dla Ruchu i Mariana Janoszki dla GKS-u. W rzutach karnych (5:4) triumfowała GieKSa. Decydującą jedenastkę zamienił na bramkę Adam Ledwoń.

30 lat później GKS zagra z Ruchem w ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Spotkanie odbędzie się w sobotę 27 maja o godz. 17:30. Ostatni domowy mecz sezonu 2022/23 przy Bukowej cieszy się sporym zainteresowaniem kibiców. Do tej pory rozeszła się już ponad połowa dostępnych wejściówek. W ramach przypomnienia i upamiętnienia sukcesu z 1993 r. katowiccy piłkarze zagrają w specjalnych strojach. Koszulki wzorowane będą na strojach, w których GieKSa rozegrała historyczny mecz na Stadionie Śląskim sprzed 30 lat. Co najważniejsze, specjalne zaproszenie na zbliżające się derby zostało skierowane do członków drużyny, która wywalczyła Puchar Polski dla Katowic.

Mecz GKS-u z Ruchem promowany jest hasłem „Jak za dawnych lat”.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.