Zawodnicy Podhala Nowy Targ rozegrali pierwszy mecz sparingowy podczas przygotowań do rundy wiosennej. Ulegli w nim 1:2 pierwszoligowemu Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Zespół z Nowego Targu przygotowania rozpoczął pod okiem nowego szkoleniowca Marcina Zubka. Za drużyną NKP jest już pierwsza gra kontrolna, w której przeciwnikiem było pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała. Mecz zakończył się wygraną bardziej doświadczonego zespołu z Fortuna 1. Ligi. Szkoleniowcy sprawdzili w tym spotkaniu  wielu zawodników. W przerwie wymieniono niemal całe jedenastki w obu zespołach.

Po spotkaniu krótkiego komentarzu udzielił mi Arkadiusz Marczyk, kierownik drużyny Podhala.

Jesteśmy już po pierwszym meczu kontrolnym z pierwszoligowym TS Podbeskidzie. Wynik końcowy 2:1 dla faworyta, ale większą wagę przywiązujemy do przetestowania rozwiązań taktycznych oraz przeglądu naszych zawodników w warunkach meczowych. Cieszy nas możliwość sprawdzenia się na tle mocnego rywala i wyciągamy wnioski do dalszej pracy. Następny sprawdzian mamy z IV-ligowymi Wierchami Rabka – powiedział popularny „Kiero”.

Poniżej gol strzelony przez Dariusza Zapotocznego z Podhala Nowy Targ

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 Podhale Nowy Targ
Michał Rzuchowski 11′, Mateusz Marzec 61′ – Dariusz Zapotoczny 85′

Podbeskidzie: [I POŁOWA] Rafał Leszczyński – Bartosz Jaroch, Kornel Osyra, Dmytro Bashlai, Kacper Gach – Karol Danielak, Michał Rzuchowski, Adrian Rakowski, Konrad Sieracki, Łukasz Sierpina – Marko Roginić.
[II POŁOWA] Arkadiusz Leszczyński – Szymon Mroczko, Aleksander Komor, Jakub Bieroński, Marek Václav – Michał Rzuchowski (75′ Michał Studnicki), Damian Hilbrycht, Mateusz Sopoćko – Mateusz Marzec, Iván Martín, Filip Laskowski.

Podhale: [I POŁOWA] Krzysztof Pieszek – Maciej Tonia, Arkadiusz Lewiński, Michał Danilczyk, Dawid Witkowski, Marek Mizia, Dawid Dynarek, Błażej Skórski, Lukáš Hruška, Tomasz Palonek, Damian Lepiarz.
[II POŁOWA] Maciej Styrczula – Maciej Tonia (60′ Arkadiusz Staszczak), Daniel Wajsak, Marcin Mączka, Dawid Witkowski (60′ Nikodem Derek), Marek Mizia (60′ Dariusz Zapotoczny), Mateusz Mianowany, Jarosław Potoniec, zawodnik testowany (75′ Juliusz Molis), Damian Mrówka, zawodnik nieznany.

******

Zapraszam do darmowego typera czwartej grupy III ligi i nie tylko. Więcej szczegółów pod linkiem https://www.kicktipp.pl/pl-3liga-grupa4/

Grzegorz Sawicki

Jedna odpowiedź do “III liga grupa 4. NKP Podhale Nowy Targ rozegrał pierwszy mecz sparingowy (Wideo)”