III liga grupa druga. Ranking popularności klubów

Galaktyczny Futbol wciąż sprawdza popularność klubów w ligach, w których występują zespoły „obecne” na portalu. Dziś kolejny odcinek cyklu, a w nim zestawienie zespołów z drugiej grupy III ligi. Tych z czytelników, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. Nie biorę pod uwagę liczby mieszkańców danego miasta.

W drugiej grupie III ligi występuje aż siedem klubów, które opisywałem w swoim cyklu „Nie tylko Liga Mistrzów” na portalu futbol.pl. Należą do nich: KKS Kalisz, Mieszko Gniezno, Unia Janikowo, KP Starogard Gdański, Polonia Środa Wielkopolska, Nielba Wągrowiec oraz Bałtyk Gdynia.

Liczby fanów na facebooku w tej grupie III ligi są bardzo zróżnicowane. Od 1533 ostatniej w zestawieniu Raduni Stężyca, po 9842 KKS Kalisz, który zajął w rankingu pierwsze miejsce. Przypomnę, że zespół z Kalisza jest również liderem rozgrywek po rundzie jesiennej.

Na drugim miejscu w zestawieniu uplasowała się Gwardia Koszalin. Profil tego klubu na facebooku „lubi” 9493 sympatyków. Gwardia w tabeli plasuje się na pozycji piętnastej.

Podium rankingu uzupełnia Polonia Środa Wielkopolska, która może pochwalić się 8249 „lajkami” na facebooku. Zespół ze Środy Wielkoplskiej po rundzie jesiennej zajmuje dziewiąte miejsce.

Prawie 8 tysięcy sympatyków posiada czwarty w rankingu Mieszko Gniezno (7793), również następny w zestawieniu Górnik Konin ma ponad 7 tysięcy „lajków”.

W rankingu zgodnie z przyjętą przeze mnie zasadą nie uwzględniam rezerw, w tym przypadku jest to drugi zespół Pogoni Szczecin.

Ranking popularności klubów drugiej grupy III ligi pod względem ilości polubień profilu na facebooku. Stan na dzień 07.02.2020.

[ninja_tables id=”2140″]

 

Grzegorz Sawicki

Zwracam się z prośbą o minimalne choćby wsparcie portalu Galaktyczny Futbol. Szczegóły pod linkiem https://zrzutka.pl/cpeary

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.