IV liga pomorska. Ranking popularności klubów

W kolejnym odcinku cyklu „Ranking popularności klubów” wziąłem pod lupę profile zespołów występujących w IV lidze pomorskiej. Tych z kibiców, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. Nie biorę pod uwagę liczby mieszkańców danego miasta.

Poszczególne facebookowe profile klubów z IV ligi pomorskiej obserwuje bardzo zróżnicowana liczba sympatyków. Od 313 polubień ostatniego zespołu w zestawieniu po 6246 lidera rankingu. Tylko cztery klubu posiadają mniej niż 1000 „lajków”, natomiast pierwsza trójka może pochwalić się ilością fanów, której nie powstydziłyby się kluby z trzeciej, a nawet i drugiej ligi.

Lider rozgrywek GKS Przodkowo w zestawieniu Galaktycznego zajął 11. miejsce (1323 polubienia). Natomiast dwa kluby zajmujące 16 i 17 lokatę (Jaguar Gdańsk i Jantar Ustka) w tabeli rozgrywek,  w rankingu popularności uplasowały się na lokatach trzeciej i piątej.

Jaguarowi trzecią pozycję dało 4037 polubień profilu. Miejsce drugie przypadło Gryfowi Słupsk, którego fanpage „lubi” aż 5527 osoby.

Zwycięzcą rankingu okazała się Pogoń Lębork, która zajmuje 10. miejsce w tabeli IV ligi pomorskiej. Pierwszą lokatę w zestawieniu popularności klub z Lęborka zajął dzięki imponującej liczbie polubień – 6250.

 

Ranking popularności klubów występujących w IV lidze pomorskiej pod względem ilości polubień profilu na facebooku. Stan na dzień 08.03.2020.

[ninja_tables id=”2741″]

 

Grzegorz Sawicki

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.