IV liga śląska grupa I. Ranking popularności klubów

W kolejnym odcinku cyklu „Ranking popularności klubów” sprawdziłem „facebookowe” profile zespołów występujących w pierwszej grupie śląskiej IV ligi. Tych z kibiców, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. Nie biorę pod uwagę liczby mieszkańców danego miasta.

W pierwszej grupie śląskiej IV ligi występują między innymi Szombierki Bytom. Zasłużony dla polskiego futbolu klub podnosi się z kolan i niedługo, mam taką nadzieję, będzie występował na centralnym szczeblu rozgrywek. „Szombry” prowadzą w lidze po rundzie jesiennej. W moim zestawieniu popularności, bytomski klub znalazł się na piątym miejscu z 1786 polubieniami profilu na facebooku.

W pierwszej trójce znalazła się Warta Zawiercie, która może pochwalić się 2428″lajkami”. Taka liczba sympatyków dała klubowi trzecie miejsce w rankingu.

Lokata druga przypadła w udziale Śląskowi Świętochłowice. Profil tego klubu „lubi” 2814 fanów.

Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Ruch Radzionków. Popularne „Cidry” zajmują w tabeli rozgrywek piąte miejsce, ale w klasyfikacji facebookowych profili uplasowały się na miejscu pierwszym z liczbą polubień wynoszącą 3711.

W zestawieniu brałem pod uwagę profile, które zawierają w miarę aktualne wpisy. Zgodnie z przyjetą regułą nie uwzględniam rezerw.

 

Ranking popularności klubów występujących w śląskiej IV lidze (grupa I) pod względem ilości polubień profilu na facebooku. Stan na dzień 02.03.2020.

[ninja_tables id=”2624″]

 

Grzegorz Sawicki

Zwracam się z prośbą o minimalne choćby wsparcie portalu Galaktyczny Futbol. Szczegóły pod linkiem https://zrzutka.pl/cpeary

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.