fbpx

Jagiellonia Białystok dokończy rozgrywki Ekstraklasy na boisku treningowym

Jagiellonia Białystok zamierza rozgrywać mecze obecnego sezonu Ekstraklasy na boisku treningowym przy ul. Elewatorskiej.

Władze Jagiellonii Białystok poważnie rozważają przeniesienie swoich meczów Ekstraklasy do ośrodka treningowego przy ulicy Elewatorskiej.

Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski poinformował o wstrzymaniu dotacji na sport zawodowy w Białymstoku, co więcej nie zawiesił Jagiellonii czynszu za wynajem stadionu, który wynosi 110 tys. zł netto.  W związku z tym władze klubu poważnie myślą o zerwaniu umowy ze spółką stadionową i rozgrywanie meczów, w przypadku zapowiadanego wznowienia rozgrywek, na boisku przy ulicy Elewatorskiej. Informację potwierdził na Twitterze, bardzo dobrze zorientowany w kwestiach Jagiellonii, Kuba Seweryn.

 

 

 

 

Informację potwierdził również białostocki dziennik „Kurier Poranny”, który cytuje wypowiedź wiceprezes Jagiellonii Agnieszki Syczewskiej.

– Nie mamy innego wyjścia. Spółka Stadion Miejski wymaga od nas uiszczania miesięcznej opłaty w wysokości 113 tys. zł plus VAT. Czyli takiej samej opłaty jaką uiszczamy zawsze, gdy korzystamy ze stadionu podczas spotkań ligowych czy pucharowych. Od połowy marca mecze się nie odbywają. W związku z tym, iż nie otrzymaliśmy żadnych ulg w tym przedmiocie, jesteśmy zmuszeni szukać innych rozwiązań – mówi wiceprezes Jagiellonii Białystok Agnieszka Syczewska.

Mecze ekstraklasy mają odbywać się bez udziału publiczności, co jeszcze bardziej zobliguje kluby do szukania oszczędności.

– Nie będziemy mieli przychodów z biletów, karnetów, sprzedaży naszych produktów, co stawia klub w trudnej sytuacji, na którą musimy zareagować. Podam przykład. Stadion w Kielcach pobiera od Krony Kielce, w czasie trwania pandemii, symboliczną złotówkę miesięcznie plus VAT, a u nas spółka zarządzająca obiektem przy Słonecznej chce 113 tys. zł! Musimy się jakoś ratować – podkreśla wiceprezes, cytowana przez „Kurier Poranny”.

 

Źródło: Twitter, Kurier Poranny

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.