Jan Tomaszewski z ironią o pracy Jerzego Brzeczka: To dlaczego nie gramy dwoma bramkarzami?

Jan Tomaszewski w wywiadzie na łamach „Polska The Times”, kolejny raz mocno skrytykował Jerzego Brzęczka, selekcjonera reprezentacji Polski.

Legendarny bramkarz stwierdził, że Jerzy Brzęczek już dawno powinien zostać zwolniony ze stanowiska. Odniósł się też do decyzji personalnych selekcjonera. Skrytykował także Krzysztofa Piątka.

– Brzęczka już dawno nie powinno być. Normalnie to już byłoby po Euro. Ja czarno widzę te mistrzostwa Europy. Jakim stylem my gramy? Jakim stylem gra moja drużyna narodowa, moja jedyna drużyna, bo Legia, ŁKS i Cracovia to wszystko są obcokrajowcy. Raz jedną dziewiątką, raz dwoma, a raz trzema jak to niektórzy pseudodziennikarze nawet sugerują. To dlaczego nie gramy dwoma bramkarzami? – z ironią pyta Tomaszewski.

– Piątek to jest tylko egzekutor, on nie potrafi grać piłki kombinacyjnej. Robert Lewandowski potrafi to, a Piątek jest drewniany. Przestali mu podawać w Milanie, a teraz nie podają w Herthcie, bo im nie potrafi odegrać. Tylko dyletant może ich razem wystawić – dodał.

Jam Tomaszewski zabrał również głos na temat Piotra Zielińskiego.

– Ja zawsze będę powtarzał – on jest zerem w defensywie. Tak jak Messi czy Griezmann. Od nich nikt nie wymaga tego, żeby odbierali piłkę. On ma konstruować akcje. Grając za plecami Lewandowskiego tworzy z nim świetny duet, doskakują do tego boczni pomocnicy i strzelamy bramki. Najlepsze nasze występy były wtedy, gdy Zieliński był zwolniony z obowiązków w defensywie i jak graliśmy 4-4-1-1 – podkreślił były golkiper.

Tomaszewski odniósł się do poziomu rodzimej ekstraklasy. Zaznaczył, że niezbyt często ogląda spotkania ligowe.

– Jak telewizje pokazują mecze Ligi Mistrzów czy Ligi Europy, to po co mam to oglądać? Przecież jak człowiek się na to napatrzy, to kto chce oglądać Ekstraklasę? Trzeba tego ustawowo zabronić. My gramy w tenisa – piłka chodzi górą między połowami i jest chaos – podsumował.

Źródło: Polska The Times

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.