Odwołanie nie przyniosło korzystnego rezultatu. Unia Tarnów musi rozegrać baraże o awans do III ligi w terminie narzuconym przez MZPN

Wniosek Unii Tarnów o przełożenie terminów spotkań barażowych o awans do III ligi został odrzucony przez Komisję Odwoławczą Małopolskiego ZPN.

Więcej na temat odwołania „Jaskółek” możecie przeczytać w komunikacie klubu TUTAJ. Unia Tarnów staje przed bardzo trudnym zadaniem w meczach barażowych, gdyż za przeciwnika ma nie tylko drugą drużynę Cracovii, ale, a może przede wszystkim Małopolski Związek Piłki Nożnej. Związkowi działacze wyraźnie uparli się, aby uprzykrzyć życie tarnowskiemu klubowi. Podejmowane od kilku tygodni decyzje, wyraźnie forują zespół „Pasów” i trzeba to pisać otwartym tekstem, bez owijania w bawełnę.

Klubowi Sportowemu ZKS Unia Tarnów pozostaje już tylko odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN w zakresie zaskarżenia decyzji ZKO MZPN, po wpłaceniu 3500 pln kaucji. Oczywiście zostanie to zrobione, ale niestety niewiele wskazuje na to, aby kasacja Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN została podjęta przed terminem pierwszego meczu barażowego, a to dopiero warunek, aby pierwotnym wnioskiem ponownie zajęła się Związkowa Komisja Odwoławcza MZPN, a od jej decyzji zapewne konieczna będzie kolejna kasacja NKO PZPN. Wygląda wiec na to, że organy MZPN skutecznie przeciągnęły sprawę, aby uniemożliwić właściwym organom ocenienie prawomocności problematycznej Uchwały Prezydium w sprawie lipcowych terminów baraży.

Obecną sytuację skomentował cytowany przez klubowe media Tomasz Matyjewicz, Przewodniczący Rady Klubu ZKS Unia Tarnów.

Wykorzystaliśmy wszelkie możliwe formuły prawne w zakresie sporu z decyzją Prezydium Zarządu MZPN i będziemy kontynuować ten proces. Niestety ewidentna pomyłka ZKO utrudniła nam sprawę, oczywiście się odwołujemy, ale jako, że mamy już 4 lipiec, czas nie jest naszym sprzymierzeńcem. Stoimy więc przed bardzo trudną decyzją. W ramach negocjacji ze spółką żużlową pojawiła się minimalna szansa, że być może wpuszczą nas na stadion, pod warunkiem, że po meczu wykonamy niezwykle kosztowną dezynfekcję całego stadionu – powiedział.

Natomiast na pewno nie będziemy mogli skorzystać z wszystkich naszych zawodników, bo z uwagi na rozpoczęty 1 lipca okres transferowy w innych ligach, nie wszyscy zdecydowali się na przedłużenie umów. Musimy więc zdecydować czy grać w sporym osłabieniu, ponosząc przy tym ogromne dodatkowe koszty, jednocześnie będąc przekonanym, że terminy są nieprawomocne, czy jednak zdecydować się na batalię w sądzie powszechnym i ostatecznie odmówić gry w tych terminach. Decyzje zapewne podejmiemy zaraz po weekendzie – podsumował Tomasz Matyjewicz.

Klub informuje również, że środowy mecz barażowy pomiędzy drużynami Unii Tarnów, a Cracovii II Kraków obędzie się bez udziału kibiców drużyny gości. Decyzja taka została podjęta po ustaleniach z z Komendą Miejską Policji w Tarnowie.

W sprzedaży dostępnych będzie 999 biletów. Unia informuje również, że sprzedaż biletów będzie odbywała się wyłącznie online.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.