Jaskółki idą za ciosem. Cenne punkty jadą do Tarnowa

Unia Tarnów niezwykle udanie rozpoczyna nowy sezon. W sobotnie przedpołudnie Jaskółki rozegrały pierwsze wyjazdowe spotkanie w sezonie 2020/2021. Rywalem Biało-Niebieskich była ekipa Popradu Muszyna. W ostatnich latach rywalizacja tych drużyn zawsze zapewniała kibicom wiele emocji i sportowej walki na boisku. Mecz zakończył się zwycięstwem Unii 2:0.

Podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego z trudnego terenu wywożą cenne trzy punkty, dzięki wygranej w sobotnim meczu z Popradem 2:0.  Wynik meczu otworzył w 21. minucie Artur Biały, który po asyście Szymona Adamskiego umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Już 4. minuty później sędzia podyktował rzut karny dla Biało-Niebieskich, który pewnie wykorzystał wspomniany wcześniej Biały i do szatni tarnowianie schodzili z pewną przewagą.

Druga połowa rozpoczęła się dość pechowo dla Jaskółek, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jacek Malisz i tarnowianie musieli kontynuować grę w “10-tkę”. Wynik spotkania nie uległ jednak zmianie i trzy punkty pojechały do Tarnowa.

Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i co najważniejsze  z pierwszego na stadionie Muszyny! Myślę, że byliśmy zespołem lepszym, pomimo tego, iż od 48. minuty musieliśmy grać w dziesięciu, to kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Poprad stworzył sobie w tym meczu sytuacje, ale były to akcje stworzone bardziej po naszych błędach indywidualnych – powiedział po meczu Artur Biały.

Gratuluję drużynie bardzo dobrego meczu i wygranej. Jest to pierwsza wygrana Unii Tarnów na boisku w Muszynie i cieszę się, że przełamaliśmy przeciwnika grając bardzo dobry mecz i nie bacząc na trudności. Wszyscy wzięli odpowiedzialność za wynik drużyny i dzięki temu cieszymy się ze zwycięstwa. Cieszę się, że zawodnicy mają cały czas głód wygrywania meczów, jesteśmy pazerni na bramki i zwycięstwa. Chcemy, żeby taka postawa, była naszym znakiem rozpoznawczym w tym sezonie – podkreślił trener Unii Daniel Bartkowski.

Dzisiejszy mecz pokazał nasze dwa oblicza. Pierwsza połowa to gra ofensywna, kontrola meczu poprzez posiadanie piłki. W drugiej połowie, w wyniku szybko otrzymanej czerwonej kartki, zmuszeni zostaliśmy do gry defensywnej. I w tej fazie również bardzo dobrze kontrolowaliśmy mecz. Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną grającą dobrze w każdej sytuacji i nad takim uniwersalnym stylem będziemy pracowali cały czas – podsumował szkoleniowiec Jaskółek.

MKS Poprad Muszyna – ZKS Unia Tarnów 0:2 (0:2)

Bramki: Artur Biały 21′, 25′

Żółta kartka: Szymon Adamski

Czerwona kartka: Jacek Malisz

ZKS Unia Tarnów: Lisak – Oszust, Malisz, Węgrzyn, Tyrka (82’Miłkowski), Orlik, Nowak, Starzyk (52’Matyjewicz), Adamski (65’Nytko), Popiela (75’Biś), Biały (87’Wardzała)

Tabela IV ligi małopolskiej (grupa wschodnia) dostępna TUTAJ.

Źródło: Biuro prasowe Unii Tarnów