fbpx

Junior Amp Futbol – jest nas coraz więcej!

Treningi, regularne zgrupowania, a przede wszystkim coraz więcej chętnych do gry w piłkę nożną mimo przeciwności losu. Polski Amp Futbol rośnie w siłę, a na zgrupowania Junior Amp Futbol zgłasza się coraz więcej młodych zawodników – informuje biuro prasowe Amp Futbol Polska.

Zaczynali od niewielkiej grupy, której uczestników można było policzyć na palcach jednej ręki. Teraz Junior Amp Futbol to już ponad 20 uśmiechniętych i chętnych do sportowej rywalizacji zawodników, którzy oprócz regularnych treningów biorą udział w międzynarodowych, wspieranych przez UEFA campach i szykują się do meczów z kolegami z zagranicy – czytamy w informacji podanej przez Amp Futbol Polska.

Chcemy realizować marzenia dzieci z niepełnosprawnościami o grze w piłkę nożnąmówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

– Dzięki wsparciu partnerów i UEFA mamy możliwość ciągłego rozwijania projektu, zwiększania liczby zawodników. Dzięki pomocy sponsora, którym jest Grupa Energa udział w projekcie jest bezpłatny, co jest dla nas bardzo ważne – znosząc jedne bariery nie chcemy stawiać drugich, finansowych – dodaje.

–  Wraz z irlandzką federacją wpadliśmy na pomysł organizacji obozu juniorskiego dla dzieci po amputacjach i z wadami kończyn z różnych krajów. I tak się zaczęło – wspomina Mateusz Widłak.

 – W 2016 roku wysłaliśmy na obóz do Dublina 4 dzieci z Polski, a w 2017 zorganizowaliśmy go już sami w Warszawie. To był ogromny impuls do dalszych działań, do organizacji regularnych treningów, zgrupowań, a w przyszłości meczów – do stworzenia Amp Futbol Junior. W 2018 roku dzieci biorące udział w zgrupowaniach poleciały do Rzymu, a rok później do niemieckiego Hoffenheim dodaje Widłak.

Jedno ze zgrupowań rozpoczyna się już 16 listopada. Juniorzy będą przez dwa dni szlifować formę w Machnicach k. Wrocławia.

Udział w zgrupowaniu jest bezpłatny nie tylko dla każdego zawodnika, ale także dla jego opiekuna. Zapewniony jest nocleg, zakwaterowanie, sprzęt sportowy, profesjonalne piłkarskie warunki, a także opieka doświadczonych trenerów.

Kontakt dla nowych zawodników z całej Polski:

Bogna Czepułkowska
Amp Futbol Polska

bogna.czepulkowska@ampfutbol.pl

Źródło: Biuro Prasowe Amp Futbol Polska

Foto: Paula Duda

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.