Kapitalny gol zza połowy boiska w derbach Rzeszowa (WIDEO)

Bartosz Kwiecień, zawodnik Resovii popisał się fantastycznym strzałem w wygranym 4:3 derbowym meczu Fortuna 1 Ligi ze Stalą Rzeszów. Gol strzelony z własnej połowy może kandydować do najpiękniejszego trafienia całego sezonu.

Pierwsza połowa była wyrównana, jednak dość niespodziewanie to Resovia wykazywała się znacznie lepszą skutecznością, dzięki której do przerwy prowadziła 2:0. Wynik w 32. minucie otworzył Bartłomiej Wasiluk, skutecznie wykorzystując rzut karny, a na minutę przed przerwą drugie trafienie dołożył Maciej Górski.

Po zmianie stron Stal rzuciła się do odrabiania strat. Już 53. minucie mieliśmy wynik 2:2. Jednak piłkarze Resovii nie zamierzali składać broni i w 70. minucie Kamil Antonik podwyższył na 3:2, a dwanaście minut później byliśmy świadkami trafienia, które było ozdobą tej kolejki pierwszoligowych rozgrywek. Bartosz Kwiecień widząc, że golkiper Stali, jest daleko wysunięty od własnej bramki, zdecydował się na strzał z własnej połowy.

W doliczonym czasie gry na 3:4 trafił Prokić, ale to Resovia zgarnęła trzy punkty. Z dorobkiem 11 „oczek” zajmuje obecnie 15. miejsce. Stal natomiast pozostała na szóstej pozycji mając na koncie 17 punktów.