fbpx

Kibice Sokoła Ostróda: Dość uprzywilejowanej pozycji “wielkich” klubów, które mając potężną kasę, rzesze prawników i swoich dziennikarzy myślą, że mogą wszystko!

Kibice ostródzkiego Sokoła sprzeciwili się protestowi Legii II Warszawa, która chce rozegrania zaległego meczu z klubem z Mazur w ramach pierwszej grupy III ligi. Stworzyli akcję #Sokół2Liga, w której apelują o sprawiedliwe rozwiązanie sporów – donosi portal nasz-glos.com.

– Kibice klubu z Ostródy chcą, by wiążąca decyzja WMZPN nie była podważana, a Legia, która w tej samej liczbie gier zgromadziła mniejszą liczbę punktów, o awans powalczyła na boisku, za rok, nie zaś przy “zielonym stoliku” – pisze serwis nasz-glos.com.

Sokół w 18 spotkaniach zgromadził o jeden punkt więcej od trzecich w tabeli rezerw Legii i wywalczył decyzją WMZPN awans do II ligi. Legia, mająca potężne zaplecze prawnicze, finansowe i będąca “w treningu”, w środku cyklu przygotowawczego, chce rozegrania zaległego meczu z rundy jesiennej, pomimo odgórnego zakazu rozgrywania jakichkolwiek spotkań na trzecioligowym poziomie w związku z epidemią – czytamy w dalszej części publikacji.

 

Tekst oświadczenie kibiców Sokoła Ostróda

 

W roku 75-lecia istnienia klubu w końcu się udało! W dziwnym, skróconym sezonie III ligi najlepszy okazał się Sokół Ostróda i awansował do II ligi.

Niestety, tego sprawiedliwego rozwiązania nie dostrzega trzecia (!) w tabeli Legia II Warszawa i chce, by w czasach epidemii, gdy niższym ligom grać nie wolno a Sokół jest poza cyklem treningowym rozegrać “baraż” o awans. Naszym zdaniem to skandal!

Jeśli też uważasz, że Sokół Ostróda zasługuje na II ligę, to zrób sobie zdjęcie z hasztagiem #Sokół2Liga i wrzuć je na swojego Facebooka, Instagrama, Twittera, TikToka lub gdziekolwiek indziej! Najlepiej kopiując cały ten tekst.

Dość uprzywilejowanej pozycji “wielkich” klubów, które mając potężną kasę, rzesze prawników i swoich dziennikarzy myślą, że mogą wszystko!

 

******

Akcja #Sokół2Liga ma na celu pokazanie tego, że nie godzimy się na to, by w polskiej piłce byli równi i równiejsi – mówi Rafał Dąbrowski, kibic Sokoła, inicjator akcji, cytowany przez nasz-glos.com.

– Pomyślmy, gdyby to Legia była liderem, to o meczu “barażowym” nie byłoby mowy, a w Warszawie już szykowaliby się na II ligę. Chcemy zmobilizować kibiców z całego kraju, by wrzucali zdjęcia z #Sokół2Liga przede wszystkim po to, by pokazać, że w środowisku futbolowym nie ma miejsca na nierówne traktowanie klubów, dyskryminację zespołów z tak zwanej “Polski powiatowej”, a rozstrzygnięcia z boiska, ligowa tabela, zawsze powinny być wiążące i ostateczne – dodaje.

 

 

Fot. Twitter/Rafała Dąbrowski

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.