Czarni Chrząstawa. Dzięki atmosferze, która panuje w Czarnych można na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach i poczuć się jak piłkarz

Czarni Chrząstawa zrealizowali plan jakim był awans do rozgrywek A-klasy. Dziś przedstawiciele klubu na łamach GF podsumowali miniony sezon.

Zespół Czarnych Chrząstawa zakończył sezon (rundę) 2019/2020 na pierwszym miejscu w tabeli rozgrywek V grupy wrocławskiej A-klasy. Czarni w 13 spotkaniach zdobyli 36 punktów, dwanaście razy zwyciężając i ponosząc jedną porażkę. Przewaga nad drugą w tabeli Polonią Miłoszyce wyniosła 3 „oczka”.

 

Klub z Chrząstawy zrealizował cel jaki działacze i sztab szkoleniowy postawili sobie przed sezonem. W kolejnych rozgrywkach, Czarni zaprezentują swoje umiętności na A-klasowych boiskach.

– Cel jaki sobie postawiliśmy przed sezonem to był awans do klasy A. Po rundzie jesiennej zajmowaliśmy pierwsze miejsce w swojej grupie przegrywając tylko jedno spotkanie z rezerwami Wratislavii Wrocław. Nikt się nie spodziewał, że przyjdzie zaraza i uniemożliwi nam dokończenie rundy wiosennej. Mimo wszystko decyzje podjęte odgórnie promowały nasz zespół do klasy A i udało się nam zrealizować plan. Gratuluję wszystkim naszym zawodnikom tego sukcesu oraz naszemu trenerowi, bez którego o ten sukces byłoby bardzo trudno. Już teraz ruszamy z przygotowaniami do nowych rozgrywek, które mamy wszyscy nadzieję, że wystartują zgodnie z planem-  podsumował dokonania zespołu prezes klubu Robert Młodzik.

Specjalnie dla portalu Galaktyczny Futbol głos na temat zakończonego sezonu zabrał trener oraz zawodnicy Czarnych Chrząstawa.

– Wiadomo, w grupie 5 wroclawskiej B-klasy rozegrano tylko rundą jesienną. Po rozegraniu 13 spotkań okazało się, że grupę 14 drużyn można podzielić ze względu na liczbę zdobytych punktów, stosunek bramkowy, liczbę zdobytych bramek, na dwie podgrupy. Drużyny z miejsc 1 do 7 walczących o awans i te od 8 do 14,  grające o jak najwyższe miejsce. Końcowa tabela odzwierciedla, że pierwsze miejsce zajęła drużyna Czarnych Chrzastawa, która na 13 rozegranych meczy wygrała dwanaście. Warto odnotować, że Czarni zdobyli najwięcej bramek w lidze, jak również mieli najlepszą defensywę – powiedział trener Stanisław Szlichciński.

– Sezon 2019/2020 był dużym wyzwaniem, aby awansować do A-klasy. Odnieśliśmy sukces w V grupie wrocławskiej B-klasy zdobywając 36 pkt. przy 12 zwycięstwach i jednej porażce. Zawodnicy w każdym meczu pokazywali wysokie umiejętności, podchodzili do spotkań skoncentrowani, a także z apetytem na kolejne zwycięstwa. Odczuwamy niedosyt z nieodbytych spotkań z rundy wiosennej i jest nam niezmiernie miło, że liderzy grup awansowali do wyższych lig. Dziękujemy DZPN za podjętą decyzję – podkreślił kapitan zespołu Filip Dąbrowski.

– Sezon dla naszej drużyny choć niedokończony, był bardzo udany. Po rundzie jesiennej prowadziliśmy w tabeli i w dobrych humorach czekaliśmy na wiosnę, aby zrealizować cel, który mieliśmy postawiony przed sezonem. Tak się stało, jednak niestety nie na boisku. Jestem w drużynie od ponad roku i chociaż mam bardzo dużo obowiązków w pracy, staram się znaleźć czas, żeby przyjechać na trening i mecz. Wiem, że dzięki atmosferze, która panuje w Czarnych można na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach i poczuć się jak piłkarz dzięki ludziom, którzy pracują w klubie oraz licznym kibicom, którzy wspierają swój lokalny zespół – podsumował Arkadiusz Domaszewicz, zawodnik Czarnych i równocześnie trener zawodniczek IKS Ślęzy Wrocław.

 

Zapraszam do obserwowania mediów społecznościowych Czarnych Chrząstawa. Link TUTAJ

Dziękuję Danielowi Matlasowi za pomoc przy publikacji.

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.