„Kiedy skończy się mecz, zabiję cię”. Dwóch piłkarzy skazanych na 10 lat więzienia

Dwóch hiszpańskich piłkarzy zostało skazanych na 10 lat więzienia za pchnięcie nożem zawodnika przeciwnego zespołu.

W 2016 roku w amatorskiej lidze w Andaluzji odbyło się spotkanie pomiędzy zespołami El Palo i Alhaurin de la Torre. Tuż po jego zakończeniu Samuel Galan, kapitan drugiego z wymienionych zespołów, został zaatakowany nożem przez dwóch zawodników przeciwnej drużyny. 

W czasie meczu jeden z zawodników El Palo uderzył Samuela Galana głową. Sędzia ukarał go żółtą kartkę. Zawodnik nie potrafił utrzymać nerwów na wodzy i jeszcze w trakcie meczu groził Galanowi. 

„Kiedy skończy się mecz, zabiję cię. Spotkamy się na zewnątrz, będę tam czekał na ciebie” – powiedział do niego według dziennikarzy „Marki”, którzy cytują policyjny raport.

Groźby zostały zrealizowane. Tuż po zakończeniu meczu Samuel Galan został zaatakowany. Jeden z napastników złapał go za gardło, a drugi dwukrotnie dźgnął nożem zawodnika Alhaurin de la Torre. Jeden z ciosów trafił w okolice serca. Poszkodowany zdążył dotrzeć do szatni, gdzie stracił przytomność. Galan został operowany w nagłym trybie, a powrót do zdrowia trwał 200 dni.

Prokuratura zażądała dla piłkarzy El Palo kar w wysokości 16 i 14 lat pozbawienia wolnością. Sąd w Maladze skazał ich jednak na 10 lat za usiłowanie morderstwa, ą także muszą zapłacić Galanowi odszkodowanie w wysokości 68 894 euro. Dodatkowo przez 11 lat nie będą mogli zbliżyć się do poszkodowanego na odległość mniejszą niż jeden kilometr. 

Źródło: CaughtOffside

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.