Klasa okręgowa grupa śląska IV. GKS Urania Ruda Śląska jednak przystąpi do rozgrywek. STS wsparł klub

STS, największy bukmacher w Polsce, wsparł GKS Uranię Ruda Śląska, po tym jak klubowi groziło wycofanie drużyny seniorów z rozgrywek klasy okręgowej.

O problemach Uranii Ruda Śląska informowałem kilka dni temu. Klub z powodu cięć finansowych postanowił wycofać z rozgrywek zespół seniorów.

Władze Uranii zaapelowały o pomoc w utrzymaniu zespołu w rozgrywkach w bieżącym sezonie. STS zorganizował wsparcie dla klubu z Rudy Śląskiej i drużyna będzie mogła przystąpić do rywalizacji w rundzie wiosennej.

– Od wielu lat współpracujemy z klubami, kibicami oraz związkami i organizacjami z całego kraju. Wiemy jak istotne znaczenie dla lokalnych społeczności mają inicjatywy sportowe, dlatego włączamy się we wsparcie sportowców bez względu na barwy klubowe. Z tego powodu prowadzimy również fundację Sport Twoją Szansą, która pomaga rozwijać pasje sportowe zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym. Ze względu na wyjątkowo trudną sytuację Uranii Ruda Śląska zdecydowaliśmy się wesprzeć klub, by mógł utrzymać drużynę seniorów w rozgrywkach – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS.

– Jesteśmy niezwykle wdzięczni STS za szybką reakcję po przedstawieniu sytuacji klubu. Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy w stanie kontynuować naszą działalność, a drużyna seniorów będzie mogła dalej brać udział w rozgrywkach w bieżącym sezonie. To dla nas duży wyraz uznania, że największy prywatny sponsor polskiego sportu, jakim jest STS, zdecydował się pomóc nam po drastycznym ograniczeniu środków na utrzymanie klubu i jego bazy sportowej – oznajmił Bernard Wawrzynek, prezes GKS Urania Ruda Śląska.

 

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.