Klasa okręgowa kujawsko-pomorska I. Ranking popularności klubów

Kolejny odcinek z cyklu „Ranking popularności klubów”. Czas na pierwszą grupę kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej. Tych z kibiców, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. Nie biorę pod uwagę liczby mieszkańców danego miasta. W szczególności zajmuję się ligami, w których występują kluby „zaprzyjaźnione” z portalem.

Z pierwszą grupą kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej spotkałem się pierwszy raz przy okazji planowanych testów Dawida Janczyka w klubie Flisak Złotoria. Jak zakończyła się ta historia, kibicom nie trzeba przypominać. Ale dziś to zajmuję się rankingiem popularności klubów. Muszę przyznać, że o spojrzenie statystycznym okiem na niższe ligi w województwie kujawsko-pomorskim poprosił mnie jeden z czytelników.

Kluby z pierwszej grupy kujawsko-pomorskiej „okręgówki” mogą pochwalić się całkiem sporą ilością fanów poszczególnych profili. Tylko dwa z nich mają mniej niż 1000 polubień. Zwycięzca rankingu posiada aż 3152 sympatyków na facebooku.

Trzecie miejsce zajęła Unia Wąbrzeźno. Profil tego klubu „lubi” 2141 kibiców. Zespół z Wąbrzeźna po rundzie jesiennej zajmuje 11 pozycję.

Na drugim miejscu rankingu znalazła się Polonia Bydgoszcz, która na boisku jesienią wywalczyła trzecią lokatę. Fanpage bydgoskiej drużyny polubiło 2787 sympatyków.

Zwycięzcą zestawienia okazała się z imponującą liczbą „lajków” 3152 – Wda Świecie. Zespół również w rozgrywkach przezentuje się bardzo dobrze i po rundzie jesiennej, usadowił się na pozycji wicelidera.

Przypominam, że w rankingach nie biorę pod uwagę zespołów rezerw.

 

Ranking popularności klubów pierwszej grupy kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej pod względem ilości polubień profilu na facebooku. Stan na dzień 21.02.2020.

[ninja_tables id=”2371″]

 

Grzegorz Sawicki

Zwracam się z prośbą o minimalne choćby wsparcie portalu Galaktyczny Futbol. Szczegóły pod linkiem https://zrzutka.pl/cpeary

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.