Klasyfikacja „Nieoficjalnego Mistrza B-klasy 2020/21”

Piotr Zadrożny, analityk i statystyk Niższych Lig, rusza z klasyfikacją „Nieoficjalnego Mistrza B-klasy 2020/21”. Poniżej krótkie wyjaśnienie zasad.

Piotr Zadrożny analizuje B-klasowe rozgrywki w Polsce i wrzuca wszystkie zespoły biorące udział w rozgrywkach do jednej tabeli.

Jak ustalana jest kolejność zespołów?

W pierwszej kolejności liczy się procent możliwych punktów zdobytych przez drużyny. Drugim czynnikiem jest średnia różnica bramek na mecz (to nowość, w zeszłym sezonie była to po prostu różnica bramek na mecz), a ostatnim czynnikiem branym pod uwagę do sklasyfikowania zespołów jest średnia bramek zdobytych na mecz – opisuje Piotr.

Średnia punktów jest używana z tego względu, że w różnych grupach zespoły rozgrywają inną liczbę spotkań.

Warto dodać, że tylko raz w ostatnich 10 sezonach zdarzyło się by klasyfikację wygrała drużyna bez kompletu punktów na koniec sezonu. Sprawdzamy więc uważnie ile drużyn ma w tej chwili komplet punktów, gdyż choćby jeden remis w lidze, praktycznie wyklucza zespół z walki o tytuł! Obecnie takich zespołów mamy 183! – podkreśla Piotr Zadrożny.

Pierwsza klasyfikacja w tym sezonie:

1. Wisła Fordon
2. KS Wieczysta Kraków II
3. LKS Polonia Płoty II
4. KS Centrum Pelplin
5. AKS Strzegom IIKlasyfikację poprzedniego sezonu znajdziecie TUTAJ.


Zachęcam do obserwowania mediów społecznościowych Piotra Zadrożnego. https://www.facebook.com/JanuszStatystyk/ https://twitter.com/estewu


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.