Klub z podkarpackiej IV ligi został laureatem konkursu „Puchar 1000 goli” i wygrał 30 tysięcy złotych

30 tysięcy złotych wpłynie na konto Igloopolu Dębica. Klub z podkarpackiej IV ligi został laureatem konkursu „Puchar 1000 goli” organizowanego przez Zakłady Bukmacherskie Fortuna.

Konkurs zorganizowały Zakłady Bukmacherskie Fortuna, które są sponsorem Pucharu Polski. Sponsor, w sezonie 2021/2022, za każdego gola w Pucharze Polski zdobytego przez teoretycznie słabszy zespół, wpłacał do budżetu konkursu co najmniej 1000 złotych. Cała pula na koniec rozgrywek miała być przekazana klubom z niższych lig, które wezmą udział w konkursie.

W „Pucharze 1000 goli” zgłaszano pomysły na projekty w trzech kategoriach: infrastrukturalnym, kibicowskim i społeczno-kulturalnym. W tym ostatnim główna nagroda przypadła Igloopolowi Dębica.

– Złożyliśmy projekty we wszystkich kategoriach. Jeśli chodzi o infrastrukturę, to chcieliśmy wymienić boksy dla rezerwowych, w przypadku kibiców, w ramach podziękowania im za doping, planowaliśmy wspierać ich wyjazdy na mecze i oprawę, zaś w ostatniej kategorii postawiliśmy na nasz piknik rodzinny. Podobne organizowaliśmy już w poprzednich latach i ten pomysł jury spodobał się najbardziej – mówi Rafał Więcek, prezes Igloopolu, który osobiście odbierał symboliczny czek podczas finału PP na Stadionie Narodowym, cytowany przez portal Nowiny24.pl.