Kolejne stracone punkty Wieczystej w III lidze. To nie okręgówka i nikt już nie prosi o autograf na boisku (WIDEO)

Wieczysta Kraków sensacyjnie przegrała 1:3 z Wisłoką Dębica, w kolejnej serii rozgrywek czwartej grupy III ligi. Podopieczni Dariusza Marca spadli na drugie miejsce w tabeli.

Zespół Wieczystej, który w nienajlepszym stylu rozpoczął obecny sezon, wyraźnie odżył po zwolnieniu Franciszka Smudy z funkcji szkoleniowca. Drużynę objął Dariusz Marzec i pod jego opieką znów zaczęła wygrywać. Do sobotniego meczu z Wisłoką, krakowski team przystępował po serii czterech zwycięstw i z pozycji lidera tabeli.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Ostre strzelanie w 62. minucie rozpoczął Kamil Rebisz, który strzałem pod poprzeczkę pokonał Plewkę dając Wisłoce prowadzenie 1:0.

Gospodarze nie cieszyli się długo z prowadzenia, bo już pięć minut później wyrównującą bramkę zdobył Piotr Bujak. Wynik uległ jednak zmianie już po kilkudziesięciu sekundach, gdy Jakub Smoleń ponownie wyprowadził Wisłokę na prowadzenie.

Piłkarze Wieczystej rzucili się do odrabiania strat, ale bez efektów. W 94. minucie z boiska wyleciał Wojciech Falarz, piłkarz Wisłoki Dębica, który zobaczył drugą żółtą kartkę. Goście z Krakowa mieli ostatnią szansę na doprowadzenie do remisu. W pole karne udał się nawet bramkarz gości, ale w trakcie walki w środku pola futbolówkę przejęli zawodnicy z Dębicy i gola na 3:1, uderzeniem na pustą bramkę zdobył Patryk Boksińki.

Zwycięstwo Wisłoki skomentował pochodzący z Dębicy Mateusz Borek, znany komentator i współwłaściciel Kanału Sportowego.

Po tym spotkaniu Wieczysta Kraków straciła fotel lidera na rzecz ŁKS-u Łagów. Ekipa z Krakowa ma 24 punkty i traci 3 „oczka” do prowadzącego zespołu. Za to Wisłoka ma na swoim koncie 16 punktów i plasuje się na dziesiątej pozycji.

Dream team z Krakowa kolejny raz przekonał się, że na trzecioligowych boiskach rywale nie położą się na murawie, prosząc o jak najniższy wymiar kary czy autograf po meczu, jak to bywało w okręgówce czy IV lidze.

Wisłoka Dębica – Wieczysta Kraków 3:1 (0:0)

1-0 Kamil Rębisz (62)

1-1 Piotr Bujak (67)

2-1 Jakub Smoleń (68)

3-1 Patryk Boksiński (90+)

Wisłoka Dębica: Daniel – Surma, Król, Kardyś, Priest-Tyson (80′ Staszczak), Łanucha (86′ Rachfalik), Fedan, Maik (72′ Boksiński), Rębisz – Smoleń (86′ Falarz), Siedlik.

Wieczysta Kraków: Plewka – Bujak, Augustyn (53′ Hoyo-Kowalski), Pietras, Favorov, Gamrot (12′ Nowicki), Majewski, Torres, Hebel, Bąk, Mak.

Żółte kartki: Falarz – Pietras

Czerwona kartka: Falarz 90’+ (dwie żółte)