Reprezentacja Polski Osób Niesłyszących. Meldunek przed niedzielnymi meczami na mistrzostwach Europy w futsalu

W niedzielę podczas rozgrywanych we włoskim Montesilvano mistrzostw Europy Osób Niesłyszących w futsalu, reprezentacje Polski zmierzą się z kolejnymi przeciwnikami. Panie stoczą pojedynek z Angielkami. Natomiast panowie staną naprzeciw Hiszpanom, aktualnym mistrzom Starego Kontynentu.

Nasze drużyny do niedzielnych meczów będą przystępować w różnych nastrojach. Kobiety w pierwszym spotkaniu pokonały Holenderki aż 7:1 i prowadzą w grupie C. W sobotnim pojedynku najbliższe rywalki naszych pań, czyli reprezentacja Anglii wygrała z Oranje 5:1. Bezpośredni pojedynek zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie.

– Przed nami bardzo ważny mecz, który zadecyduje o tym, na którym miejscu zakończymy fazę grupową. Naszym celem jest wyjście z pierwszej pozycji, więc jesteśmy bardzo zmotywowane i gotowe do walki. Nie będzie łatwo, ale wierzę, że uda się nam to osiągnąć – powiedziała Galaktycznemu zawodniczka reprezentacji Polski Wiktoria Aumiiller.

Początek meczu z Anglią w niedzielę o godzinie 18. Transmisja live TUTAJ

Drużyna narodowa mężczyzn spotka się w drugim meczu grupy C z aktualnymi mistrzami Europy Hiszpanami. Nasz zespół po porażce z Danią 4:10, znalazł się w trudnej sytuacji. Panowie jednak nie pękają przed drużyną z Półwyspu Iberyjskiego i zapowiadają walkę o każdy centymetr parkietu.

– Najważniejsze jest wyjść skoncentrowanym na mecz z Hiszpanią. Zrealizować założenia taktyczne w obronie i w ataku. Musimy zostawić 120 procent zaangażowania i walczyć o każdą piłkę – podkreśla Marcin Szymański kapitan reprezentacji Polski.

– Po wpadce z reprezentacją Danii odbyliśmy jednostkę treningową, na której skupiliśmy się na poprawie gry obronnej. Ten element w meczu z Danią nas zawiódł. Ćwiczyliśmy również stałe fragmenty gry – mówi Galaktycznemu Damian Stec, asystent selekcjonera, którym jest Piotr Ożóg.

– Na pewno nasi chłopcy wyjdą zmotywowani na mecz z Hiszpanami, bo jest to spotkanie z gatunku „być albo nie być”. Hiszpania, jako obrońca tytułu, to drużyna mocna technicznie jak i taktycznie, ale już w pierwszym meczu na tym turnieju (5:4 dla Hiszpanów) reprezentacja Czech pokazała, że można ich zaskoczyć i powalczyć – dodaje.

– Nastroje są bojowe. Widać po naszych chłopcach, że są gotowi do walki i mam nadzieję, że pokażą swoją piłkarską złość na boisku. Jeżeli wykonają założenia jakie im przekazaliśmy myślę, że możemy zrobić miłą niespodziankę sobie jak i kibicom. Tak więc trzymajcie kciuki za naszą drużynę i zapraszamy do oglądania relacji live na kanale YouTube – zachęca Damian Stec.

Początek spotkania z Hiszpanią w niedzielę o 12:45. Link do transmisji TUTAJ

***

Wyniki i terminarz mistrzostw Europy Osób Niesłyszących w futsalu w Montesilvano TUTAJ

Można również wspomóc Reprezentacja Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej wpłacając symboliczną złotówkę na internetowej zrzutce. Kliknij w ten link ZRZUTKA

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.