Komplet punktów Górnika Polkowice przy Kopalnianej

Kolejne 3 punkty dodali do swojego konta piłkarze Górnika Polkowice. W meczu przed własną publicznością Zielono-Czarni pokonali GKS Jastrzębie 1:0.

W Polkowicach spotkały się zespoły, które w tym sezonie walczą o ligowy byt. Pojedynek od samego początku był bardzo wyrównany. Wynik spotkania otworzył Bruno Żołądź, który po stałym fragmencie gry, strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce Bartosza Neugebauera. W pierwszej części spotkania optyczną przewagę mieli podopieczni trenera Szymona Szydełko. Niestety nie potrafili zamknąć meczu. Do przerwy było 1:0 dla miejscowych.

Po zmianie stron lepiej grali przyjezdni, którzy próbowali odrobić straty bramkowe. Na posterunku był jednak Marcin Furtak, który w 72. min., piękną interwencją uratował swój zespół od straty gola. W Polkowicach o jedną bramkę lepsi byli piłkarze Górnika, którzy wywalczyli komplet punktów i nadal są w grze o utrzymanie się w lidze.

Górnik Polkowice po 30 meczach z dorobkiem 26 punktów zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Górnik Polkowice – GKS Jastrzębie 1:0 (1:0)
Bramka: Bruno Żołądź 7

Górnik: 1. Marcin Furtak – 25. Karol Fryzowicz, 55. Michał Bojdys, 27. Marcin Biernat, 4. Jarosław Ratajczak, 6. Rafał Karmelita (76, 11. Dominik Radziemski) – 88. Robert Hehedosz (65, 23. Eryk Sobków), 8. Bruno Żołądź (65, 13. Adrian Purzycki), 43. Antoni Kozubal (58, 35. Damian Makuch), 10. Abdallah Hafez (76, 17. Mariusz Szuszkiewicz) – 37. Mateusz Piątkowski.

GKS Jastrzębie: 31. Bartosz Neugebauer – 3. Mateusz Słodowy, 2. Mateusz Bondarenko, 27. Dawid Szkudlarek (35, 23. Konrad Handzlik) – 14. Dariusz Kamiński (46, 4. Szymon Zalewski), 20. Oliver Podhorin, 22. Nataniel Wybraniec, 10. Farid Ali, 7. Wojciech Łaski, 77. Remigiusz Borkała (73, 30. Łukasz Zejdler) – 11. Marek Fábry.

żółte kartki: Fryzowicz – Szkudlarek, Podhorin, Słodowy.

sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

Źródło i foto: Jan Wierzbicki, rzecznik prasowy Górnika Polkowice


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.