Komunikat Lubelskiego ZPN. „Czas nie jest sprzymierzeńcem na decyzje „na tak” ani administracji rządowej, ani kierownictwa WZPN i PZPN”

Lubelski Związek Piłki Nożnej opublikował komunikat na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Władze Lubelskiego ZPN w zamieszczonym oświadczeniu poruszają m.in. temat dokończenia rozgrywek w III lidze i niższych klasach rozgrywkowych. W komunikacie podkreślono, że wiele klubów chciałoby dokończyć sezon ze względu na przeprowadzone zimą transfery, inwestycje w poprawę infrastruktury czy poczynione działania marketingowe.

Fragment komunikatu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Czy kluby III ligi oraz lig/klas niższych mogłyby spełnić część tych wymagań? Należy odpowiedzieć sobie w gronie kierownictwa klubu, trenerów, zawodników. Być może zasady byłyby trochę mniej rygorystyczne, ale… w jakim zakresie, gdy na szali postawione jest zdrowie, a nawet życie osób uczestniczących w zawodach mistrzowskich. Zawodnicy, sztaby szkoleniowe, organizatorzy mają ze sobą bezpośredni lub pośredni kontakt – przed, w czasie i po meczu. Podobnie opieka medyczna i sędziowie.

Czas nie jest sprzymierzeńcem na decyzje „na tak” ani administracji rządowej, ani kierownictwa WZPN i PZPN. Przyjmując jako bardzo zasadne dużą chęć do kontynuacji gry w rundzie wiosennej 2020 r. wielu klubów, w których przeprowadzono transfery, poprawiono stan bazy, zaplanowano nowe działania organizacyjne, aby trenerzy realizowali zadania szkoleniowe i sportowe, a zawodnicy mieli dobre warunki do treningu i gry.

Z uwagi na aktualną sytuację w kraju, związaną z koronawirusem i przedstawionymi przez rząd kolejnymi etapami zmniejszania ograniczeń, celem odmrażania gospodarki, w tym ograniczeń dla sportu należy raczej planować w klubach nowy sezon 2020/2021. Dotyczy to także wszystkich rozgrywek młodzieżowych.

Jako środowisko należy mieć jednak nadzieję (przypominamy – niewielką), że możliwe jest dokończenie sezonu 2019/2020 na boiskach. W innym przypadku do zastosowania pozostaje Uchwała Zarządu PZPN nr III/42 z dnia 12 marca 2020 r. (dla przypomnienia UCHWAŁA).

Zarząd PZPN może na swoim posiedzeniu podjąć nowe uchwały w tym zakresie (na przykład przedłużyć termin podjęcia ostatecznej decyzji odnośnie dalszej części sezonu 2019/20200.

Całość TUTAJ

Grzegorz Sawicki

Odmień wizerunek klubu. Szeroka oferta dla zespołów z Niższych Lig. http://www.grafika-sportowa.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.