Komunikat Zachodniopomorskiego ZPN: Dalsze lekceważenie zasad, może skutkować całkowitym zakazem wstępu dla publiczności

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej opublikował oficjalny komunikat dotyczący braku przestrzegania przez działaczy klubowych oraz kibiców zaleceń epidemiologicznych.

Komunikat Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej informuje, iż w związku z pojawiającymi się sygnałami dotyczącymi braku przestrzegania przez działaczy klubowych oraz kibiców zaleceń epidemiologicznych w szczególności dotyczących liczby uczestników, zachowania wymaganego dystansu społecznego oraz obowiązku dezynsekcji szatni, rąk i sprzętu sportowego postanowił nie zwiększać ogólnej liczby kibiców mogących brać udział w trakcie spotkania piłkarskiego. Prosimy i zalecamy działaczom oraz organizatorom sumienne przestrzeganie wskazanych poniżej wymogów sanitarnych w celu zapobieżenia dalszego wzrostu zakażeń SARS-CoV-2 w naszym regionie.

Informujemy, iż dalsze lekceważące i nonszalanckie podejście do zasad określonych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w przypadku wzrostu zachorowań może skutkować całkowitym zakazem wstępu dla publiczności. Stosowne decyzje w tym zakresie podejmie Zarząd Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w najbliższym okresie po analizie raportów delegatów i sędziów.

Poniżej przedstawiamy zasady obowiązujące na spotkaniach piłkarskich w naszym regionie:

– brak możliwości udziału kibiców gości,
25% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności na danym obiekcie, lecz nie więcej niż 150 osób,

– możliwość zajęcia jedynie co czwartego miejsca na widowni, w rzędach naprzemiennie,

– w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 2 m,

– obowiązek zakrywania ust i nosa, do czasu zajęcia wyznaczonego miejsca,

– obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy również zawodników rezerwowych oraz innych osób przebywające w strefie technicznej,

– sprzedaż biletów dla publiczności możliwa wyłącznie drogą elektroniczną,

– obowiązek dezynfekcji szatni i węzłów sanitarnych po każdym użyciu i każdej grupie korzystających,

– obowiązek zapewnia osobom uczestniczącym w zajęciach sportowych środków do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego,
W przypadku następujących po sobie zawodów 15-minutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami,

– obowiązek dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt.

Przypominamy też, iż w przypadku braku możliwości spełnienia wyżej wymienionych wymogów gospodarz zawodów może podjąć decyzję o rozgrywaniu spotkania bez obecności kibiców.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.