Koniec przygody MKS-u Szczawno Zdrój z ePucharem Polski

W sobotni wieczór dobiegła końca przygoda MKS-u Szczawno-Zdrój z ePucharem Polski organizowanym przez PZPN. Mineralni zakończyli rywalizację na 1/8 finału, przegrywając w dwumeczu spotkanie z II-ligowym Motorem Lublin 5:3. Z jednej strony pozostaje lekki niedosyt, bowiem przy odrobinie szczęścia rywal był do przejścia, jednak patrząc z drugiej strony A-klasowy MKS przeszedł dwie rundy eliminacyjne eliminując między innymi po drodze dwie ekipy występujące w Fortuna 1 liga (Odra Opole, Chrobry Głogów) – informuje Paweł Danielak z MKS-u Szczawno-Zdrój.

ePuchar Polski to rozgrywki e-sportowe w grę „FIFA 21” dla klubów piłkarskich. Klub ze Szczawna-Zdroju od kwietnia ubiegłego roku posiada swoją sekcję e-sportową Mineralni E-sports Team i systematycznie dąży do jej rozwoju. Oprócz rywalizacji 1vs1, Mineralni posiadają swoją drużynę 11vs11. Na obecną chwilę występują oni w polskiej BePro Liga (odpowiednik 3 ligi), a od najbliższej środy zainaugurują w rozgrywkach PGS Germany 2. 

Jak widać klub z Uzrowiska rozwija się na różnych płaszczyznach, ale nie ma się czemu dziwić. E-sport jest bardzo popularny i niesie za sobą wielu fanów. Przykładowo ostatnie spotkanie MKS-u z Motorem Lublin oglądało na żywo blisko 6000 osób! Takiej publiczności nie ma chyba na stadionach podczas całej kolejki wałbrzyskiej A-klasy. Nie dziwi więc fakt, że MKS podąża tą drogą, bowiem oprócz sukcesów e-sportowych klub ze Szczawna-Zdroju może zyskać o wiele więcej. 

Do popularności jaką mają zawodnicy Motoru Lublin (PLKD i Mr. Cogito) Mineralnym jeszcze sporo brakuje, ale działacze MKS-u robią wszystko, aby e-sport był ważną częścią ich klubu. Dla uściślenia, zawodnicy Motoru Lublin PLKD i Mr.Cogito są znanymi youtuberami. Konto pierwszego z nich na Facebooku obserwuje blisko 150 tysięcy osób, a na YouTubie ma 917 tysięcy subskrypcji! Drugi z zawodników Motoru może się pochwalić 25 tysiacami fanów na Facebooku. Te liczby powalają, ale pokazują, jak popularny jest e-sport i sama gra „FIFA”. 

Zachęcamy do odwiedzenia mediów społecznościowych MKS-u Szczawno-Zdrój i ich sekcji e-sportowej Mineralni E-sports Team:

www.facebook.com/MKSSzczawnoZdroj

www.facebook.com/gaming/MineralniEsportsTeam

www.youtube.com/channel/UCeZoB8yn6tW5_jTWkrotmVA

www.twitter.com/MksZdroj

www.twitter.com/eMineralni

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.