Kraków A-klasa grupa 3. Zwycięstwo Bieżanowianki Kraków w ostatnim meczu rundy jesiennej

W ostatniej kolejce jesiennych zmagań w grupie trzeciej krakowskiej A-klasy, Bieżanowianka pokonała 2:1 Krakusa Swoszowice.

Kawał dobrego widowiska obejrzeli wczoraj zgromadzeni kibice na naszym obiekcie. Przede wszystkim zatarliśmy złe wspomnienia z zeszłotygodniowej porażki i zagraliśmy dokładnie tak, jak na samym początku rundy, jeżeli nawet nie najlepiej od startu rozgrywek. Pikanterii dodał gol w doliczonym czasie gry! –czytamy w relacji zamieszczonej na profilu „facebookowym” Bieżanowianki.

W pierwszej połowie gospodarze kontrolowali grę, dochodząc do sytuacji bramkowych, jednak wynik do przerwy był bezbramkowy.

Po zmianie stron, już w 49. minucie prowadzenie objęli goście po trafieniu Dominika Kaczorowskiego. Wyrównanie padło w 57. minucie po strzale głową z 5 metrów Czyżowskiego.

Gospodarze dążąc do zdobycia zwycięskiej bramki, zepchęli do głębokiej defensywy drużynę Krakusa. Pod bramką gości dochodziło co chwilę do zamieszania.

Oddajmy głos przedstawicielowi Bieżanowianki:

Do samego końca spotkania stwarzaliśmy sobie wiele okazji na wyjście do prowadzenia, ale za każdym razem brakowało tego ostatniego, dobrego podania lub lepszej decyzji przy wykończeniu.

Wydawało się, że ostatni mecz ligowy w 2019 roku zakończymy podziałem punktów. Arbiter doliczył 4 minuty i wtedy to równo z linią obrony rywali wbiegł w pole karne Dusiło, otrzymał podanie od Sikory, a następnie skierował ją pod nogi Czyżowskiego, który uderzył ją prosto do siatki rozstrzygając losy spotkania!

Bieżanowianka Kraków – Krakus Swoszowice 2:1 (0:0)

Bramki: Tomasz Czyżowski 57′, 90+2′ – Dominik Kaczorowski 49′.

Bieżanowianka: Stochel – Kozak (60′ Nogaj), Krzywda, Turbasa (78′ Pospuła), Mik – Dusiło, Frankowski (63′ Kukla), Sikora – Atłas (55′ Myshko), Skwarczek (85′ Nowak), Czyżowski.

Zespół Bieżanowianki rundę jesienną zakończył na pozycji wicelidera z dorobkiem 24 punktów, na które złożyło się siedem zwycięstw oraz po trzy remisy i porażki.

Zachęcam do odwiedzania mediów społecznościowych Bieżanowianki Kraków.