Wadowice B-klasa grupa 1. Po wyjazdowym zwycięstwie LKS Leńcze zimową przerwę w rozgrywkach spędzi na pozycji wicelidera

W ostatniej serii gier rundy jesiennej rozgrywek wadowickiej B-klasy (grupa 1) LKS Leńcze odniósł wyjazdowe zwycięstwo 5:3 nad Gromem Grzechynia.

LKS Leńcze wygrał kolejne spotkanie podtrzymując fanatstyczną serię. Triumf w Grzechyni był piątym z rzędu zwycięstwem LKS-u. Po rundzie jesiennej zajmuje od drugą pozycję w tabeli z dorobkiem 28 punktów i traci zaledwie dwa „oczka” do lidera, Strzelca Budzów. Walka o awans wiosną zapowiada się niesłychanie ciekawie, a w LKS-e Leńcze zawodnicy i działacze promocję na wyższy szczebel rozgrywek stawiają sobie za główny cel w 2020 roku.

Spotkanie w Grzechyni było atrakcyjne dla kibiców, padło w nim aż osiem goli. Zespół gości mimo straty bramki już w 9. minucie spotkania, potrafił odrobić straty i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie 3:2.

W drugiej odsłonie już 6. minut po gwizdku sędzie LKS Leńcze podwyższył wynik. Nerwowo zrobiło się w końcówce meczu, gdyż gospodarze zdobyli bramkę kontaktową w 81. minucie. Drużyna wicelidera po jednej z akcji, na trzy minuty przed końcem meczu, po trafieniu Stanisława Gębali, ustaliła wynik na 5:3.

Podczas meczu doszło do groźnego zderzenia, w wyniku którego ucierpiał zawodnik gości, Adrian Zabawa. Udał się do szpitala na badania.

Grom Grzechynia – LKS Leńcze 3:5 (2:3)

Bramki: Daniel Bogacz 9′, Piotr Surmiak 16′, Rafał Toczek 81′ – Dawid Gębala 14′, 42′, Szymon Gębala 26′, Marcin Brózda 51′, Stanisław Gębala 87′.

Skład LKS Leńcze: Majcherczyk – Zabawa(40′ Kolasa), Papi, Gajewski – Żak, St.Gębala, Chrzanowski(85′ Oleś T) Sz. Gębala, Camara – Brózda, D. Gębala.

Jako ciekawostkę należy dodać, że trzej panowie Gębala urządzili sobie na boisku w Grzechyni, rodzinne strzelanie.

Zachęcam do odwiedzania mediów społecznościowych klubu LKS Leńcze.