fbpx

Krzysztof Stanowski o debacie w sprawie niższych lig: Jaki sens ma podejmowanie nieodwracalnej decyzji, gdy wokół jest tyle niewiadomych

Dziś obyła się wideokonferencja podczas, której włodarze PZPN rozmawiali z prezesami wojewódzkich ZPN-ów o możliwych wariantach dokończenia sezonu (lub nie) w niższych ligach.

Decyzji ostatecznie nie podjęto. Dochodzą jednak głosy, że wśród działaczy przeważa opcja natychmiastowego zakończenia sezonu z opcją awansów bez spadków.

Do dzisiejszej „debaty” odniósł się na Twitterze dziennikarz Weszło i Kanału Sportowego Krzysztof Stanowski. Treść wpisu poniżej.

Natychmiast po zamieszczeniu wpisu rozgorzała dyskusja. Bardzo różnorodna, delikatnie mówiąc, jak to bywa na polskim Twitterze. Swoje trzy grosze wrzucił oczywiście „gwiazdor” TT, prezes PZPN Zbigniew Boniek. Napisał, że nie słuchał konferencji do końca…

 

Moim zdaniem, taka wypowiedź pokazuje idealnie w jakiej części ciała PZPN ma rozgrywki w niższych ligach, co niejednokrotnie podkreślałem.

Otrzymuję wiele wiadomości z pytaniem: Co z naszymi ligami? Trudno mi jest na nie odpowiedzieć, gdy tzw. rządzący polskim futbolem sami po prostu nie mają żadnego sensownego pomysłu. A każdy proponowany jest bardziej głupszy od poprzedniego.

Jakiekolwiek decyzje nie zostaną podjęte i tak będzie „gorąco” w naszym środowisku „małej piłki”. Każde rozwiązanie przy zielonym stoliku przyniesie wiele rozczarowań i kontrowersji. Oczywiście jest też „Frakcja Zadowolonych”, którym aktualna sytuacja w futbolu bardzo odpowiada.

Z ogromnym zaciekawieniem czekam na rozwój wydarzeń. Wiążace regulacje mają ponoć zostać podjęte najpóźniej do 11 maja.

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

1 komentarz na temat “Krzysztof Stanowski o debacie w sprawie niższych lig: Jaki sens ma podejmowanie nieodwracalnej decyzji, gdy wokół jest tyle niewiadomych”

  1. Istnieją wyłącznie 2 słuszne rozwiązania. Pierwszym jest dokończenie rozgrywek, kosztem przesunięcia następnego sezonu.
    Drugim jest anulowanie wyników i oficjalne uznanie, że sezon 2019/2020 się nie odbył. Natomiast sezon 20/21 powinien zostać rozegrany w składzie drużynowym z sezonu 19/20.
    Pozostałe rozwiązania jedynie skomplikują rozgrywki na przyszłość.

Komentarze są zamknięte.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.