KS Gwoździany po emocjonującym meczu żegna się z Pucharem Polski

KS Gwoździany przegrał 0:1 pucharowe starcie z Promieniem Glinica.

Relację ze spotkania przekazał portalowi Krzysztof Bigas.

Przed starciem z występującym o klasę wyżej Promieniowi Glinica, szkoleniowiec Jacek Łuczyński miał do dyspozycji tylko 14 zawodników. W porównaniu z ostatnim ligowym meczem zabrakło: Szymona Kasprzaka – strzelca 3 bramek, Pawła Mrugali – stanowiącego bardzo ważny punkt naszej drużyny bramkarza, Adriana Tarary – który z drużyną Unii Lisowice wszedł w przerwie na boisko i jak zawsze popisał się mega walecznością i wywalczeniem rzutu karnego, Grzegorza Knopika – napastnika, który przy absencji Pawła, może również występować jako bramkarz. Pomiędzy słupkami stanął Artur Mrugala, dla którego był to debiut na tej pozycji. Na środku obrony Artura zastąpił Sebastian Bator. Dominik Niemiec zastąpił Szymona w ataku, a jego miejsce na skrzydle zajął Filip Strużek (15 lat i 40 dni!) – mówi Krzysztof.

Dzięki dobremu realizowaniu poleceń taktycznych gościom z Glinicy, mimo wyraźniej przewagi w posiadaniu piłki, nie udało się w pierwszej połowie stworzyć klarownych sytuacji pod bramką Artura Mrugali. Trzy groźne sytuacje po prostopadłych zagraniach miał Dominik Niemiec, lecz nie udało mu się pokonać Kacpra Burzyka. Do przerwy w Gwoździanch 0:0 – relacjonuje przedstawiciel klubu z Gwoździan.

W drugiej połowie przewaga zespołu Promienia stawała się coraz bardziej wyraźna, ale dalej nie skutkowała większym zagrożeniem pod bramką KS Gwoździany. Gospodarze upatrywali swoich szans w stałych fragmentach gry, Kamil Biernacki po raz kolejny groźnie uderzał z rzutu wolnego, a Daniel Ryznar trafił w słupek po rzucie rożnym. W 77. minucie po zagraniu wyglądającym na dośrodkowanie, Nataniel Mandla umieszcza piłkę w siatce, 0:1. Końcówka meczu to już chaotyczne ataki gospodarzy, które nie przyniosły zmiany rezultat. W doliczonym czasie piłkę z linii bramkowej po strzale Wojceicha Małczaka wybił Martin Mrugala – podsumowuje Krzysztof Bigas.

KS Gwoździany – Promień Glinica 0:1 (0:0)

Bramka: 77′ Mandla

Skład KS Gwoździany na grafice poniżej:

Promień Glinica: 99. K. Burzyk – 12. R. Brol, 16. K. Piskoń, 5. D. Brol, 6. M. Kryś (45’ 18. Sz.Markulak) (75’ 13. T. Wiśniewski), 11. P. Jureczko, 10. P. Płonka (56’ 7. K. Brol) , 8. M. Strzoda, 19. W. Małczak, 21. J. Nahajowski (45’ 4. D. Skubała), 9. B. Borszcz (75’ 17. N. Mandla) Trener: Tomasz Wiśniewski

Kolejny mecz KS Gwoździany rozegra w najbliższych weekend w ramach drugiej kolejki lublinieckiej A-klasy. Podopieczni Jacka Łuczyńskiego na własnym boisku stoczą pojedynek z LKS-em Sieraków Śląski. Początek spotkania w sobotę 15 sierpnia o godzinie 17.