Łączy nas piłka i pomaganie. Reprezentacje Polski przygotowały Szlachetną Paczkę (WIDEO)

Od lat reprezentanci i reprezentantki Polski w piłce nożnej angażują się w Szlachetną Paczkę. Nie inaczej jest w tym roku.

– Pomagamy ze Szlachetną Paczką od dziewięciu lat, więc można powiedzieć, że jest to już tradycja. Bardzo się z tego cieszymy, jest to dla nas wielka sprawa i robimy to z wielką radością. Z jednej strony jest to pomoc materialna, z drugiej – to daje wielu osobom nadzieję i jest potrzebne. Namawiam każdego, kto może zebrać drużynę wokół siebie i stworzyć taką paczkę, żeby pomóc w większym lub mniejszym stopniu – powiedział Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski.

– Co nas łączy? Na pewno jest to reprezentacja, jest orzełek, ale też pomaganie ludziom. To łączy wszystkich sportowców. Pomaganie zawsze jest ważne. Są ludzie w różnych potrzebach, a Szlachetna Paczka jest pomocna wszystkim. To bardzo fajne uczucie, że można obdarować ludzi, którzy potrzebują pomocy i oby takich inicjatyw było jak najwięcej – podkreślił Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski. 

W tym roku reprezentacje Polski mężczyzn, kobiet i drużyna eFutbolowa zdecydowały się pomóc rodzinie Pana Jana, który 14 lat temu został sam z półtorarocznym synem. Od tego momentu w pojedynkę utrzymuje rodzinę. Pracuje jako kucharz.  
  
Pan Jan jest zatrudniony na umowę zlecenie, a restauracja, w której pracuje, w czasie pandemii była zamknięta na wiele miesięcy. W konsekwencji zniknęły praktycznie całe zgromadzone wcześniej oszczędności. Obecnie – po odliczeniu wszystkich wydatków, mają na osobę niecałe 10 zł na dzień. Pan Jan podporządkował wszystko synowi, chce, żeby Antek miał godne życie.

Obaj są wielkimi kibicami! Antek uwielbia piłkę nożną. Reprezentantki i reprezentanci Polski dołączyli do swojej paczki między innymi piłkarską niespodziankę.

– W tym roku gramy do jednej bramki, pomagając rodzinie Pana Jana i Antka. Piłka nożna jest dla nich pasją i również odskocznią od codziennych trudności. Poprzez nasze zaangażowanie w Szlachetnej Paczce, chcemy przekazać, że każdy gest jest bardzo ważny, że każda pomoc jest bardzo ważna i może odmienić życie każdej rodziny w potrzebie – powiedziała Ewa Pajor grająca w VfL Wolfsburg kapitanka reprezentacji Polski.

– Słyszałem, że Antek ma duży potencjał i mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję się o tym przekonać. I tak jak dzisiaj reprezentacja pomaga Antkowi, tak kiedyś Antek będzie pomagał na boisku reprezentacji – zauważył Wojciech Szczęsny, bramkarz drużyny narodowej.

Przygotowanie Szlachetnej Paczki to gra zespołowa. Pomoc dla jednej rodziny przygotowuje średnio 31 osób, w ubiegłej edycji pomaganie połączyło prawie 600 tys. Polaków. Sytuacja ekonomiczna, inflacja powodują, że w tym roku potrzebujących jest jeszcze więcej. By im pomóc – koniecznie jest zaangażowanie każdego z nas.

– Jako drużyna eFutbolu angażujemy się w akcję Szlachetnej Paczki, aktywizując środowisko gamingowe. My działamy w internecie, ale tych opcji jest dużo i każdy znajdzie coś dla siebie, żeby móc zorganizować swoją drużynę do pomagania. Do zrobienia Szlachetnej Paczki możesz zaprosić kogoś ze swojej rodziny, znajomych, możesz zaprosić swoich kolegów, koleżanki – powiedział Bartosz „bejott” Jakubowski, reprezentant Polski w eFutbolu. 

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki, podczas którego przygotowana pomoc przekazywana jest do rodzin, w tym roku odbędzie się w dniach 16-17 grudnia. Ale do wyboru rodziny zachęcamy już dziś, żeby nikt nie został bez wsparcia. 

Jak wybrać rodzinę ze Szlachetnej Paczki? Wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, gdzie dostępne są wszystkie szczegóły dotyczące rodzin w potrzebie i form pomocy.

Źródło: Biuro Prasowe Łączy Nas Piłka

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.