Lider czwartej grupy wrocławskiej B-klasy usunięty z rozgrywek

Dąb Pruszowice, lider czwartej grupy B-klasy Wrocław, został usunięty z rozgrywek decyzją Komisji Dyscyplinarnej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Klub Dąb Pruszowice został wykluczony z rozgrywek oraz została nałożona kara finansowa w wysokości 2000 pln za wielokrotne stosowanie przemocy werbalnej, kierowanie gróźb pod adresem sędziego, oraz wtargnięcie do szatni sędziowskiej zawodników oraz odmówienie jej opuszczenia. Zawodnik został ukarany karą dyskwalifikacji oraz karą finansową za wulgarną krytykę decyzji sędziowskich oraz odmowę opuszczenia strefy technicznej po otrzymaniu wykluczenia – czytamy w komunikacie Komisji Dyscyplinarnej DZPN z dnia 12 listopada.

Kara jaką otrzymał Dąb Pruszowice dotyczy wydarzeń podczas meczu Błękitni Krzeczyn – Dąb Pruszowice, który został rozegrany 25 października. Goście zwyciężyli w tym spotkaniu 5:3, pomimo tego, że od 65. minuty grali w osłabieniu.

W pierwszej połowie czerwoną kartką został ukarany członek sztabu szkoleniowego Dębu. Sędzia podczas tego meczu pokazał ponadto aż 9 żółtych kartek, z czego siedem ujrzeli zawodnicy gości.

Z informacji przekazywanych w lokalnych, dolnośląskich mediach wynika, że związek ukarał tak surowo klub z Pruszowic, gdyż miały paść groźby karalne wobec arbitra i jego rodziny.

Na facebookowym profilu Dębu Pruszowice do tej pory nie zamieszczono żadnego oświadczenia odnośnie kary nałożonej przez Komisję Dyscyplinarną. Należy jednak przypuszczać, że klub odwoła się od tej decyzji.

Po 12 rozegranych spotkaniach Dąb Pruszowice jest liderem czwartej grupy B-klasy Wrocław z dorobkiem 29. punktów.

Jedna odpowiedź do “Lider czwartej grupy wrocławskiej B-klasy usunięty z rozgrywek”