fbpx

Lider Psycho Fans planował zabójstwo prokuratora. Teraz grozi mu dożywocie

Maciej M. ps. „Maślak”, lider grupy pseudokibiców Ruchu Chorzów o nazwie „Psycho Fans”, usłyszał zarzuty nakłaniania do zabójstwa prokuratora oraz spalenia akt sprawy, która toczy się przeciwko gangowi kiboli.

Lider (jak dumnie to brzmi) Psycho Fans usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich, to nakłanianie do zabójstwa prokuratora, który doprowadził do zatrzymania kilkudziesięciu członków gangu. Drugi zarzut dotyczy nakłaniania do spalenia akt sprawy, która była prowadzona przeciwko bandyckiej grupie kiboli.

Jak donosi Gazeta Wyborcza, zanim Psycho Fans zaczęli planować zamach na prokuratora, chcieli zdyskredytować go w oczach opinii publicznej. Postanowili zatrudnić informatyka, który miał „zhakować” komputer śledczego. Materiały miały zawierać filmy z tematyką pedofilską. Kolejnym punktem akcji miał być anonimowy donos do Prokuratury Regionalnej w Katowiacach.

Zaplanowanej akcji nie udało się wykonać, więc „Maślak” postanowił zlikwidować prokuratora. Zabójstwa mieli dokonać początkujący członkowie gangu, na tzw. zaliczenie.

– Skruszeni kibole przyznali, że zdobyli adres prokuratora i zaczęli przygotowania do porwania. Jeździli pod jego dom i ustalali, o której wyjeżdża do pracy, z kim, jaką trasą, o której wraca, jakie ma zwyczaje – pisze Marcin Pietraszewski z „Gazety Wyborczej”.

Po tym jak zamach na prokuratora nie doszedł do skutku, Maciej M. miał nakłaniać członków gangu do zniszczenia akt sprawy, która toczyła się przeciwko nim w Sądzie Okręgowym w Gliwicach. To skutecznie zatrzymałoby proces. Według członków Psycho Fans, którzy zdecydowali się na współpracę w wymiarem sprawiedliwości, miało to wyglądać jak w filmie akcji.

– Najbardziej sprawny fizycznie członek gangu miał zjechać na linie z dachu sądu na piętro, na którym znajduje się sekretariat z aktami sprawy, wybić szybę i wrzucić do środka koktajl Mołotowa. Okazało się jednak, że sprawca będzie miał problem z ewakuacją – twierdzi Pietraszewski.

Przywódca gangu przygotowywał kolejne „akcje”, ale nie doszły one do skutku z prozaicznego powodu. Centralne Biuro Śledcze Policji aresztowało członków bandy.

Źródło: GW

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.