Lutynia nie dla Wilkszyna! Trzy punkty dla gospodarzy

Zwycięstwem gospodarzy zakończyło się spotkanie Piasta Lutynia z Zorzą Wilkszyn (2:1) w ramach dziewiętnastej kolejki wrocławskiej B-klasy (grupa VIII), które odbyło się w niedzielę 23.05.2021. Poniżej pomeczowa relacja, którą przygotował Łukasz Dubiński z Zorzy Wilkszyn.

Na inauguracje nowej murawy na swoim obiekcie sportowym w Lutyni, przy ul. Polnej zespół Piasta podejmował Zorzę Wilkszyn. Gospodarze podchodzili do meczu w roli faworyta, ponieważ podejmowali na swoim terenie rywala ze środka stawki, który nie walczy już o nic w tym sezonie. Piast podczas tego meczu chciał zwiększyć przewagę nad resztą stawki i zdobyć kolejne upragnione punkty, które pozwolą im zbliżyć się do lidera Zjednoczonych Łowęcice i powalczyć o awans do A-klasy.

Spotkanie w Lutyni rozpoczęło się korzystnie dla gości z Wilkszyna. W grze Zorzy widać było upór i determinację, co zaowocowało strzeloną bramką w 20. minucie spotkania i ogromem sytuacji podbramkowych, których nie udało się niestety zamienić na strzelone bramki. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Zorzy Wilkszyn i to ona schodziła na przerwę w lepszych humorach.

Po przerwie gospodarze przejęli kontrolę nad meczem i częściej dochodzili do sytuacji podbramkowych. Goście nie mieli za wiele do powiedzenia w tej połowie i zostali za to skarceni. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, Piast znalazł drogę do siatki gości i doprowadził do remisu. W 77. minucie po błędzie gości w rozgrywaniu piłki gospodarze dopełnili formalności strzałem do niemal pustej bramki i wyszli na prowadzenie 2:1

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Piast Lutynia dopisał kolejne 3 punkty na swoim koncie umacniając się na pozycji wicelidera. Piast w dalszym ciągu pozostaje w walce o awans do A-klasy, gdyż do lidera traci tylko 4 punkty na siedem kolejek do końca sezonu.

Piast Lutynia – Zorza Wilkszyn 2:1 (0:1)

Bramka dla Zorzy: Dawid Ratajczyk 20’

W następnej, dwudziestej kolejce Wilkszyńska Zorza zmierzy się z drużyną Pagel Komorniki, która aktualnie zajmuje jedenastą lokatę w tabeli. Spotkanie odbędzie się 30.05.20.2021 o godzinie 11:00

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zorzy Wilkszyn.