fbpx

Wbrew zapowiedziom Małopolski ZPN zadecydował o zakończeniu sezonu 2019/2020 od IV ligi w dół

Na dzisiejszym posiedzeniu Małopolski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję w sprawie zakończenia sezonu w ligach od IV w dół.

Wbrew oczekiwaniom wielu klubów, Zarząd Małopolskiego ZPN zadecydował o zakończeniu rozgrywek. Prezes związku Ryszard Niemiec w kilku wypowiedziach dawał nadzieję spragnionym futbolu zawodnikom i kibicom, że istnieje szansa na dokończenie rozgrywek. Tak się jednak nie stanie.

– Zarząd MZPN podjął decyzję o zakończeniu sezonu. Zgodnie z marcową uchwałą PZPN nie będzie spadków. O awansie decyduje za to regulamin rozgrywek. A więc w pierwszej kolejności bilans meczów bezpośrednich – mówi Jerzy Nagawiecki, rzecznik prasowy MZPN, cytowany przez serwis sport.tvp.pl.

Pozostała jeszcze jedna niewiadoma, jeśli chodzi o awans do III ligi. Zostanie rozegrany mecz barażowy pomiędzy zwycięzcami grup IV ligi małopolskiej, czyli rezerwami Cracovii i Unią Tarnów.

– Zaprosimy zaraz na początku tygodnia oba kluby na rozmowy. W regulaminie jest napisane, że mają być dwa mecze, ale być może po uzgodnieniach dojdziemy do jednego meczu, na neutralnym terenie. Kluby muszą zdecydować – podkreśla Jerzy Nagawiecki, rzecznik MZPN.

Rozgrywki Pucharu Polski w sezonie 2019/2020 mają zostać dokończone. Trzeba znaleźć sześć wolnych terminów.

Zarząd MZPN podjął też decyzję, że w IV lidze zagra zgłoszony przez Puszczę Niepołomice jej drugi zespół.

Małopolski Związek Piłki Nożnej podjął równocześnie uchwałę wydłużającą kadencję zarządu do czerwca 2021. Decyzja ta oznacza, że Ryszard Niemiec będzie prezesem MZPN jeszcze co najmniej przez 12 miesięcy.

Źródło: własne, sport.tvp.pl, Gazeta Krakowska

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

1 komentarz na temat “Wbrew zapowiedziom Małopolski ZPN zadecydował o zakończeniu sezonu 2019/2020 od IV ligi w dół”

Komentarze są zamknięte.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.