Mały świadek koronny wsypał lidera bojówki Lecha Poznań!

Jak informują Gazeta Wyborcza i Onet, za sprawą małego świadka koronnego policja zatrzymała lidera poznańskiej bojówki.

Funkcjonariusze policji w lutym tego roku zatrzymali dwóch kibiców z bojówki „Young Freaks”. Wpadli podczas przeładowywania narkotyków z ciężarówki do busa.

Policjanci zatrzymali podejrzanych i przeszukali oba pojazdy. Narkotyki zostały ukryte pod… kilkuset kilogramami ogórków. Łącznie skonfiskowano ponad 250 kilogramów marihuany, której wartość została oszacowana na 10 milionów złotych.

Podejrzanym grozi 12 lat więzienia. Jeden z nich zdecydował się na współpracę z organami ścigania i uzyskał status małego świadka koronnego.

Kibic pseudonimie „Poczwara” opowiedział śledczym o handlu narkotykami na dużą skalę. Dzięki jego zeznaniom policja zatrzymała kilka osób, w tym Mirosława O. znanego szerzej jako „Olaf”. Jest on liderem poznańskiej bojówki „Young Freaks”.

– Potwierdzam jego zatrzymanie, ale w tej chwili nic więcej nie mogę powiedzieć – przekazał prokurator Jacek Szymanowski.

Mirosław O. ma już na koncie jeden wyrok. W lutym został skazany na 2 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności, w związku z handlem narkotykami oraz organizowaniem ustawek, m.in. z kibicami Motoru Lublin, Zawiszy Bydgoszcz czy Lechii Gdańsk.

Sąd odroczył wykonanie kary do marca 2022 roku z powodu problemów zdrowotnych skazanego. „Olaf” przed odbyciem wyroku miał być operowany pod koniec października tego roku, a następnie przejść rehabilitację.

Źródło: Gazeta Wyborcza/Onet

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.