fbpx

Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego ZPN: Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie uznanie dotychczasowych tabel za końcowe

Prezes Warmińsko-Mazurskiego ZPN, Marek Łukiewski zamieścił oświadczenie na oficjalnej stronie związku.

Prezes Łukiewski obszernie przedstawił obecną sytuację dotyczącą ewentualnego zakończenia rozgrywek w niższych klasach rozgrywkowych. Odniósł się też do możliwych wariantów, nad którymi dyskutowaną z władzami PZPN.

Otrzymaliśmy od Państwa bardzo dużo wiadomości, które pozwoliły poznać nam Państwa opinię i punkt widzenia. Pomysły były bardzo zróżnicowane, od anulowania całego sezonu, przez uznanie obecnych tabel, po granie nawet do końca lipca. Różne było także podejście do awansów i spadków, tzn. czy powinny być, czy nie – czytamy w oświadczeniu prezesa Łukiewskiego.

– W środę, 15 kwietnia 2020 roku, odbyła się wideokonferencja, w której udział wzięli Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek. Obrady miały charakter konsultacyjny. Omawiano między innymi aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i jej wpływ na rozgrywki piłkarskie prowadzone przez wojewódzkie związki, zwłaszcza seniorskie III ligi i klasy niższe, a także rozgrywki kobiece i młodzieżowe oraz mecze Pucharu Polski – dodaje działacz.

Podczas wideokonferencji ustalono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu, zostanie podjęta najpóźniej do 11 maja 2020 roku.

– Co jeśli jednak nie uda się wznowić rozgrywek? Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie uznanie dotychczasowych tabel za końcowe. W tej sytuacji, aby kluby jak najmniej ucierpiały, odbyłyby się awanse, ale nie doszłoby do spadków. W sezonie 2020/21 w poszczególnych ligach byłoby przejściowo więcej drużyn – podkreśla prezes Marek Łukiewski.

Całość oświadczenia TUTAJ

Źródło: https://www.facebook.com/wmzpn/

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.