Marek Papszun pewny awansu dwóch polskich drużyn do fazy grupowej pucharów

Raków Częstochowa i Legia Warszawa walczą o awans do fazy grupowej odpowiednio Ligi Mistrzów oraz Ligi Konferencji Europy. Mistrz Polski ma już oczywiście zapewniony udział w Lidze Europy. W rozmowie z Polsat Sport Marek Papszun zapewnia, że obie polskie drużyny w rewanżowych meczach IV rundy eliminacji pokonają swoich rywali.

Legia Warszawa ma przed sobą rewanżowe starcie z FC Midtjylland. Pierwszy mecz na wyjeździe przyniósł wiele emocji i zakończył się remisem 3:3. Marek Papszun przekonuje, że przy Łazienkowskiej polski zespół pokona swojego rywala i awansuje do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

– Uważam, że u siebie pokonają Duńczyków i będziemy mieć jesienią dwie drużyny w fazie grupowej europejskich pucharów. Ten futbol, który Legia prezentuje może nie jest “radosny”, ale na pewno atrakcyjny dla kibiców. Pada dużo bramek. Na końcu liczy się, żeby wszystko się zgadzało, czyli w tym przypadku, żeby udało się awansować do grupy – zapewnia Papszun.

Wcześniej Papszun stwierdził, że Raków Częstochowa ma duże szanse w rywalizacji z FC Kopenhagą. Pomimo wygranej w Sosnowcu, Duńczycy nie zachwycili swoją postawą. Były szkoleniowiec Medalików uważa, że nie jest to tak mocna drużyna, jak się wszystkim wydawało.

– FC Kopenhaga nie była ani trochę lepszym zespołem od Rakowa w Sosnowcu, więc według mnie te szanse cały czas są, i to całkiem spore. Oczywiście przeciwnik ma przewagę tej jednej bramki, tak jak było w poprzednich rundach w naszym przypadku. Teraz mamy deficyt, ale to jest całkowicie do odrobienia, bo rywal na pewno nie będzie tak zdeterminowany jak poprzedni rywale – mówił Papszun w rozmowie z Polsat Sport.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.