Marko Kolar piłkarzem Wisły Płock

Nowym zawodnikiem Wisły Płock został Marko Kolar. Umowa z zawodnikiem będzie obowiązywać przez trzy lata.

26-letni napastnik urodził się 31 maja 1995 roku w miejscowości Zabok w Chorwacji. Pierwszym klubem Kolara był NK Mladost Zabok, skąd przeniósł się do NK Tondach Bedekovčina. Marko wyróżniał się wśród swoich rówieśników, co zaowocowało w 2008 roku przejściem do Dinama Zabrzeb.

Od tego czasu Kolar, najczęściej na zasadzie wypożyczenia z Dinama, występował w kilku innych chorwackich klubach, jak NK Sesvete, NK Lokomotiva Zagrzeb czy NK Inter Zaprešić. W 2017 roku zdecydował się na transfer do polskiej ekstraklasy, podpisując 2-letni kontrakt z Wisłą Kraków. W barwach Białej Gwiazdy w 31 spotkaniach zaliczył wtedy 12 trafień.

W czerwcu 2019 roku Kolar na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do holenderskiego FC Emmen. W rozgrywkach Eredivisie ma na swoim koncie 35 występów, w których udało mu się strzelić 5 bramek.

– Zdecydowałem się na transfer do Polski, ponieważ miałem już okazję grać w ekstraklasie. Mogę więc powiedzieć, że ta liga nie jest mi obca. Znam język polski, co również ułatwi mi proces aklimatyzacji. Dołączyłem do Wisły Płock, która była mocno zdeterminowana, by mnie pozyskać – zarząd, dyrektor sportowy, jak i sam trener. To pomogło mi podjąć ostateczną decyzję. Cieszę, że będę mógł zagrać w płockiej ekipie. Dla mnie jako napastnika, oczywiście celem nadrzędnym jest strzelić jak najwięcej bramek. Dzięki temu będę mógł pomóc całemu zespołowi osiągnąć wysokie miejsce w tabeli polskiej ekstraklasy – powiedział Marko Kolar po podpisaniu kontraktu.

fot. Mateusz Ludwiczak

Źródło: Biuro Prasowe Wisły Płock

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.