Mateusz Cieślik, szkoleniowiec Sparty Zabrze: Mój zespół „odpalił” po przerwie

Sparta Zabrze pokonała 3:0 rezerwy Ruchu Kozłów w spotkaniu zabrzańskiej B-klasy.

Podopieczni Mateusza Cieślika posiadali przewagę na boisku już od pierwszych minut spotkania. Zawodnicy Sparty dochodzili do sytuacji strzeleckich, jednak do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Bramkarz przeciwników był bohaterem pierwszej połowy meczu, ale to moi zawodnicy mocno przyczynili się do tego. Trafiali dokładnie w to miejsce, w którym ustawiał się golkiper gości. Powinniśmy wygrywać po pierwszej połowie różnicą kilku bramek – mówił z uśmiechem po meczu w telefonicznej rozmowie Mateusz Cieślik, szkoleniowiec Sparty.

Po zmianie stron gospodarze jeszcze bardziej podkręcili tempo gry, co przyniosło wreszcie efekty bramkowe.

– Mój zespół „odpalił” po przerwie, z czego jestem bardzo zadowolony. Duża przewaga i konsekwencja w ataku pozycyjnym, musiała przynieść gole. Zespół Ruchu nastawił się na obronę, a wiadomo jak gra się przeciwko takiemu przeciwnikowi. Cieszą trzy punkty, ale niestety znow zostaliśmy osłabieni. Groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznał nasz wicekapitan Szymon Myśliński. Zawodnik został odwieziony do szpitala. Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia – podkreślił Mateusz Cieślik.

Szkoleniowiec zwrócił również uwagę na kilkuminutowy występ 18-letniego Kamila Żurka. Młody zawodnik już kilkadziesiąt sekund po wejściu na murawę strzelił gola. Był również bardzo aktywny, dając bardzo dobrą zmianę.

Chłopak „stąd” z Mikulczyc, niesłychanie ambitny, oddający serce drużynie. Podczas każdego treningu i meczu Kamil daje z siebie maksa – zaznaczył Mateusz Cieślik.

Sparta Zabrze – PKS Ruch II Kozłów 3:0 (0:0)

Bramki: Boni, Schubert, Żurek

Skład Sparty na grafice poniżej:

Sparta Zabrze zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 9 punktów. W następnej kolejce dojdzie do arcyciekawie zapowiadającego się pojedynku wyjazdowego z Naprzodem Świbie. Cytując klasyka: Będzie się działo. Portal GF będzie zamieszczał doniesienia z obozów obu rywali. W rozgrywkach zabrzańskiej B-klasy nadchodzący mecz można określić mianem spotkanie jesieni.

Sparta MOSiR Zabrze współpracuje z portalem Galaktyczny Futbol. Klub od jakiegoś czasu jest objęty patronatem medialnym.