ME Niesłyszących w futsalu. Piotr Ożóg, selekcjoner męskiej reprezentacji Polski: Szkoda turnieju, bo uważam, że awans z grupy był możliwy

Reprezentacja Polski mężczyzn piątkowym meczem o 13. miejsce zakończyła swój udział w mistrzostwach Europy Niesłyszących w futsalu. Nasz zespół pokonał Danię 4:3. Piotr Ożog, szkoleniowiec biało-czerwonych, w rozmowie z Galaktycznym Futbolem dokonał podsumowania występu swoich podopiecznych.

Reprezentanci Polski zajęli ostatecznie 13. miejsce w ME Niesłyszących rozgrywanych we włoskim Montesilvano. O przebiegu turnieju informowałem na bieżąco.

W ostatnim spotkaniu nasz zespół pokonał Duńczyków 4:3, rewanżując się za porażkę poniesioną w fazie grupowej.

– Dzisiejszy mecz z Duńczykami wygraliśmy 4:3. Ostatni mecz graliśmy w okrojonym składzie, bo mieliśmy tylko dwóch zawodników na zmianę. Pierwsza połowa meczu wypadła dobrze, bo wygrywaliśmy 3:0. Niestety w drugiej odsłonie zabrakło nam sił w końcówce, ale wybroniliśmy się przy wycofanym bramkarzu Duńczyków. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i faktu, że zrewanżowaliśmy się za porażkę w grupie. Turniej zakończyliśmy ostatecznie na 13. miejscu – powiedział Piotr Ożóg, który również na gorąco pokusił się o ogólną ocenę występu swoich podopiecznych na mistrzostwach Europy.

– Z przebiegu całego turnieju czujemy niedosyt, ponieważ potrafimy grać w futsal. Bardzo źle weszliśmy w mistrzostwa Europy i obudziliśmy się dopiero po czwartej porażce – mówi selekcjoner.

Piotr Ożóg wskazał również największe mankamenty w grze swego zespołu. Podkreślił, że główną przyczyną porażek i niepowodzenia w turnieju, gdyż za takie uznać należy 13. miejsce, był brak skuteczności.

– Najbardziej zawiodła skuteczność pod bramką przeciwnika. Mieliśmy w każdym meczu bardzo dużo sytuacji do strzelenia goli, a nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Wraz z nieskutecznością zaczęły się pojawiać błędy indywidualne w obronie. Nawet w jednym meczu mając cztery rzuty karne przedłużone nie wykorzystaliśmy żadnego – wyliczał selekcjoner.

– Przełamanie przyszło w piątym meczu z Izraelem, który wygraliśmy. Doszła pewność siebie oraz lepsza gra w obronie i ostatecznie kończymy turniej na 13. miejscu – kontynuował trener.

– Szkoda turnieju, bo uważam, że awans z grupy był możliwy. A teraz wyszło tak, że Hiszpanie walczą w finale jako faworyt i obrońca tytułu mistrza Europy. Natomiast wielką niespodzianką jest to, że Czesi grają o trzecie miejsce. Jak pokazuje turniej, wszystko jest możliwe i niestety my sami sobie utrudniliśmy zadanie przegrywając najważniejszy pierwszy mecz w grupie. Największym plusem udziału w tych mistrzostwach Europy futsalu jest zdobyte doświadczenie. Cieszę się, że zakończyliśmy go dwoma zwycięstwami – podsumował Piotr Ożóg.

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na Mistrzostwach Europy Osób Niesłyszących w futsalu:

Bramkarze:

Wanot Karol

Orłoś Tomasz

Zawodnicy z pola:

Guz Sebastian

Guz Jakub

Bieniak Damian

Łuczywek Krzysztof

Szymański Marcin

Szymański Kamil

Krajewski Mateusz

Wojewoda Adam

Sztab szkoleniowy:

Piotr Ożóg – trener

Stec Damian – asystent trenera

Kątek Mateusz – fizjoterapeuta

Polacy ostatecznie zajęli 13 miejsce.

Faza grupowa:

Polska – Dania 4-10 (3-3)

Polska – Hiszpania 0-6 (0-2)

Polska – Czechy 2-7 (0-2)

Miejsca 9-16

Polska – Bośnia i Hercegowina 1-4 (1-2)

Miejsca 13-16

Polska – Izrael 6-1 (3-0)

Mecz o 13. miejsce

Polska – Dania 4-3 (3-0)

Najlepszym strzelcem w naszym zespole był Adam Wojewoda – 5 goli

Najwięcej asyst zaliczył Damian Bieniak – 3 asysty.

Najwięcej goli (3 z Izraelem) w jednym meczu strzelił Marcin Szymański.

***

Jutro o godzinie 10 nasze panie zmierzą się z reprezentacją Niemiec w meczu o brązowy medal. Link do transmisji TUTAJ

Zachęcam do wsparcia Reprezentacji Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej. Można to zrobić wpłacając symboliczną złotówkę na internetowej zrzutce.  ZRZUTKA (link)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.